Będzie bezpieczniej na niebezpiecznym skrzyżowaniu?

13 marca 2017 8:49 1 komentarz

Wjazd i wyjazd do Szpitala w Łomży przy Alei Piłsudskiego jest bardzo prosty, ale okazuje się że jest przy tym bardzo niebezpieczny. Praktycznie nie ma tygodnia bez kolizji, czy wypadku w tym miejscu.

W artykule “Czy tu ktoś musi zginąć?”, wraz z naszymi czytelnikami zadaliśmy pytanie urzędnikom “Czy do chwili przebudowy Alei Piłsudskiego, istnieje możliwość wprowadzenia tymczasowych zmian, lub ograniczeń, by poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu?” Okazuje się, że nasza interwencja w tej sprawie przyniosła efekt.

Prezydent Łomży wystąpił z pismem do Komendanta Miejskiego Policji o opinię w sprawie wprowadzenia nakazu skrętu w prawo przy wyjeździe ze szpitala w ul. Piłsudskiego. Mogłoby to być rozwiązanie tymczasowe, do czasu przebudowy skrzyżowania z ulicą Kazańską i budowy nowego wyjazdu ze szpitala – informuje Łukasz Czech z Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji 

O zmianach organizacji ruchu na Piłsudskiego oraz przebudowie ulicy pisaliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Jak informuje Łukasz Czech obecnie opracowywana jest dokumentacja dla tej inwestycji. Zakłada ona budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Kazańską oraz budowę ronda na wysokości nieczynnego dziś wyjazdu ze szpitalnego parkingu. Obecny wyjazd ze szpitala służyłby jedynie karetkom pogotowia ratunkowego. Pełny zakres planowanych prac będzie znany około 26 maja po opracowaniu dokumentacji. Remont ulicy Piłsudskiego był wykonany ze środków unijnych i do końca roku obowiązuje trwałość projektu, więc prawdopodobnie prace będą mogły być zrealizowane w 2018 roku.

Do tego czasu warto pomyśleć o tymczasowych rozwiązaniach, które zwiększą bezpieczeństwo przy wjeździe i wyjeździe ze szpitala. Warto podkreślić, że kolejnymi równie niebezpiecznymi skrzyżowaniami z Aleją Piłsudskiego są miejsca przecięcia z ul. Bema i Broniewskiego. 

W ostatnim okresie wiele przejść dla pieszych zostało dodatkowo doświetlonych, w tym również na ul. Piłsudskiego, a w planach są kolejne tego typu inwestycje. Pod koniec stycznia br. do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, złożony został wniosek o dofinansowanie budowy doświetlenia sześciu przejść dla pieszych. Czekamy na decyzję w tej sprawie – dodaje Łukasz Czech

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 1268

1 komentarz

 • szybki pit says:

  Tam by się również przydał zakaz zawracania! media musiały zająć się sprawa by ktoś dostrzegł zagrożenie, żenada

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133