Brak odpowiedzialnych za zniknięcie masztu z flagą UE?

4 maja 2017 19:47 2 komentarze

O Łomży znowu zrobiło się głośno w mediach ogólnopolskich i wszystko wskazuje na to, że może być jeszcze głośniej. Wczoraj w artykule “Co się stało z flagą UE podczas uroczystości 3 Maja w Łomży?” zadawaliśmy pytanie: dlaczego na czas uroczystości zniknął ze Starego Rynku maszt, na którym zwykle powiewa flaga Unii Europejskiej. Dzisiaj sprawę opisał również między innymi dziennik fakt oraz Gazeta Wyborcza.

Po raz pierwszy łomżyńskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja odbywały się pod patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Za scenariusz uroczystej odprawy pocztów sztandarowych w ramach tych uroczystości odpowiedzialna była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku i to na jej wniosek został usunięty jeden z masztów. O powody tej decyzji należy pytać w tej instytucji – to odpowiedź przygotowana przez Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji  Urzędu Miasta w Łomży.

Tej sprawie postanowił się przyjrzeć również dziennik “Fakt” w artykule “Antyunijny podkop w Łomży. Kopali, by zadowolić ministra”. Tam również można przeczytać przedstawione stanowisko Komendy Wojewódzkiej Policji w tej sprawie, które jest odmienne do tego, które prezentuje łomżyński Ratusz.

Policjanci nie demontowali żadnego masztu! To albo pracownicy urzędu, albo osoby przez nich wynajęte – odcina się Krupa. Rzecznik przekonuje nas, że Komenda Wojewódzka Policji nie nakazała usunięcia flagi UE, a decyzję w tej sprawie mieli podjąć urzędnicy miejscy – pisze dziennik fakt, cytując również rzecznika podlaskiej Policji

W rozmowie z nami komisarz Krupa dodaje

Z Policją był konsultowany przebieg uroczystości, po to by odbyły się one zgodnie z ceremoniałem odpowiednim dla ich rangi. Zgodnie z precedencją flaga państwowa ma być podnoszona jako pierwsza i jako ostatnia opuszczana. Poczet do podniesienia flagi państwowej wystawiało wojsko – 14 Suwalski Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej. Władze miasta Łomża zasugerowały, by została podniesiona też flaga miasta. I dokonali tego członkowie Organizacji Społeczno-Wychowawczej „Strzelec” – mówił w rozmowie z nami rzecznik prasowy KWP w Białymstoku Tomasz Krupa.

Tags: , , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 1594

2 komentarze

 • Adalbert says:

  Pan Zieliński niech sobie takie hece odstawia w swoich rodzinnych Suwałkach.
  Trzeba się i tak cieszyć, że zrezygnowano z rozsypywania z helikoptera konfetti. Takie miasta jak Łomża traktowane są przez oficjeli jak prywatny folwark, a ratusz powinien honorowo nie brać do końca kadencji ani jednego zgniłego euro ze środków unijnych.
  Nie sądziłem, że będę musiał w tych czasach przyznać, że nawet za komuny tak jajec w Łomży nie bywało.

 • Zdzisław says:

  Pan Zieliński nie miał gdzie obchodzić uroczystości. W Suwałkach go nie chcieli, w Białymstoku nie poszedłby do Truskolaskiego a nasz młody naiwny dał się namówić.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133