Chciały pracować jako hostessy, wylądowały w internetowej agencji towarzyskiej

7 czerwca 2017 7:47 0 komentarzy

Podejmując pracę hostessy nie spodziewała się, że będzie pracowała na anglojęzycznym erotycznym wideo czacie. Do białostockiej prokuratury zgłosiły się już dwie młode kobiety, które twierdzą, że oszukano je podczas rekrutacji i utrudnia im się rozwiązanie umowy bez konieczności zapłaty wysokich kar.

“Lepsza oferta”

Jak mówi jedna z pokrzywdzonych, ogłoszenie o pracy znalazła na jednym z portali internetowych. Miała to być praca hostessy w drogeriach. Na rozmowie kwalifikacyjnej zaproponowano jej jednak pracę biurową, na internetowym czacie za większą pensję. Kiedy pokrzywdzone dopytywały, czy przypadkiem nie chodzi o treści erotyczne, zapewniano je, że takie są blokowane, a rozmowy mają dotyczyć “spraw codziennych, hobby”.

I początkowo, przez kilka godzin tak było. Sytuacja zmieniła się, kiedy dano im loginy do innych portali, które okazały się pornograficznymi wideo czatami. Wtedy pokrzywdzone zdecydowały o rezygnacji z pracy.

Podpisane weksle 

To okazuje się jednak skomplikowane, bo nakłoniono je do podpisania kilku dokumentów, z których wynika, że faktycznie to one muszą zapłacić pracodawcy wysokie sumy. Jednym z dokumentów był też weksel in blanco, na którym może pojawić się dowolna kwota w polskich złotych.

“Kobiety padły ofiarą oszustwa” – mówi adwokat Bartosz Wojda

Jak mówi adwokat Bartosz Wojda, kobiety padły ofiarą oszustwa, które może mieć poważne konsekwencje finansowe. Okazuje się, ze podpisane weksle trudno będzie wstrzymać w obrocie prawnym, co oznacza, że za jakiś czas może okazać się, że pokrzywdzone zmuszone będą do zapłaty znacznych sum. ”Może to być tysiąc złotych, albo sto milionów” – mówi adwokat.

Do białostockiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracodawcę. Postępowanie prowadzone jest pod kątem usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Prokuratura nie informuje czy udało się zabezpieczyć dokumentację firmy. Siedziba, która mieściła się w prywatnym mieszkaniu opustoszała.

Źródło: Polskie Radio Białystok

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 720

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133