Czy będzie zakaz spożywania alkoholu na plaży i bulwarach?

27 kwietnia 2017 10:27 11 komentarzy

Wszyscy wyczekujemy ciepłych letnich dni, a wraz z nimi, Ci którzy zostają na wakacje w Łomży, oczekują na otwarcie plaży miejskiej. W kwestii plaży pojawia się pytanie, czy w tym roku zostanie uregulowana sytuacja związana z możliwością spożywania alkoholu w tym miejscu oraz na bulwarach.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości nie zakazuje picia alkoholu w miejscach publicznych, a wskazuje miejsca, gdzie pić nie wolno. Są to ulice, place i parki. W Łomży plaża miejska i bulwary nie są objęte zakazem spożywania alkoholu. Policja dość często interweniuje tam w tej materii, jednak można powiedzieć, że ma związane ręce.

Większości mieszkańcom, z którymi udało się nam porozmawiać na ten temat, nie przeszkadza sam fakt spożywania alkoholu, a kultura osobista osób go pijących. Pozostawianie po sobie pustych butelek, głośne, wulgarne zachowanie może przecież denerwować spacerujących. Osoba będąca pod wpływem alkoholu, kąpiąca się w rzece, stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla potencjalnie mających go uratować ratowników. Podczas opalania na ciepłym piasku w upalny dzień, dużo łatwiej można zasnąć, co może skutkować oparzeniami.

Miasto może wprowadzić czasowy zakaz spożywania alkoholu w takim miejscu na mocy prawa miejscowego. Czy plaża miejska zostanie objęta zakazem w tym roku?

Na dzień dzisiejszy pytanie o to, czy tzw. plaża miejska zostanie objęta czasowym zakazem spożywania alkoholu jest przedwczesne, gdyż nie jest jeszcze ustalone, jak będzie ona funkcjonowała w tym roku. Zakaz wnoszenia napojów alkoholowych może wynikać z zapisów regulaminu miejsca przeznaczonego do kąpieli, którym w Łomży, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – odpowiedział nam Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży

Stworzony wewnętrzny regulamin rzeczywiście zakazuje spożywania alkoholu, jednak Policja czy Straż Miejska nie może takiej osoby ukarać mandatem, ponieważ musi działać w ramach przepisów prawa i na mocy ustaw.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości zabrania spożywania napojów alkoholowych na ulicach, w parkach i na placach. Ograniczenie lub zakaz spożywania w innych miejscach niż wymienione w ustawie wymaga odpowiedniej uchwały rady gminy. Taki wniosek złożyłem dwa lata temu, jednak prezydent tematem się nie zainteresował. Jak widać bezpieczeństwo osób przebywających na plaży nie jest ważne i wg kierownika ratusza większe zagrożenie i zgorszenie sieje piwo na imprezach miejskich, niż szeroki asortyment procentowy na plaży, czy bulwarach. Sam regulamin kąpieliska nie daje podstaw do jakiegokolwiek sankcjonowania. Nie na uchwały nie ma zakazu – powiedział Zbigniew Prosiński były już przewodniczący komisji bezpieczeństwa i porządku 

Tematem zajęliśmy się na prośbę czytelników. 

Zapraszamy naszych czytelników do wzięcia udziału w naszej sondzie, która znajduje się po prawej stronie portaluCzy na plaży miejskiej powinien zostać wprowadzony zakaz spożywania alkoholu?

 

 

Tags: ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 1298

11 komentarzy

  • sauron says:

    Nie martwcie się. Dobra zmiana w radzie się dokonała. Niedługo nie będzie niczego, tylko zakazy – skrętu w lewo, pedałowania, picia czegokolwiek oprócz wina mszalnego i wody święconej.

  • Gruzin says:

    Kłamstwo. Osoba wypowiadając się kłamie bądź nie zna tematu.W regulaminie korzystania z plaży miejskiej nie ma takiego zapisu odnośnie zakazu spożywania alkoholu w obrębie plaży miejskiej.
    Nie stosowanie się do regulaminu plaży może być wykroczeniem z art.54 kw.
    Temat ten był wielokrotnie poruszany i ani RM ani prezydent, ani mosir nie chcą wprowadzenia takiego zapisu.
    Jeśli nie ma podstaw prawnych do karania to Policja tego nie zrobi. Inaczej wygląda sprawa kiedy osoby piją I np.zaklocaja porządek,śmieca,używają słów wulgarnych bo to są inne wykroczenia i artykuly

  • sauron says:

    Gruzin, QTS-ie, to zapoznaj się z wyrokiem sądu dotyczącym spożywania alkoholu na Bulwarach warszawskich. Temat sprzed trzech tygodni. na bulwarach można spożywać. Trzymaj się ratushowy przydoopasie.

  • Gruzin says:

    Sauron nie zniże się do twojego poziomu i poziomu twojej wypowiedzi. Niej jestem urzędnikiem państwowym ani samorządowym. Moja Wypowiedź była merytorycznaq gdyż posiadam wiedzę na ten temat i odnosi się do nieprawdziwe wypowiedzi Pana byłego przewodniczącego odnośnie regulaminu.
    Odnośnie “wyroku Warszawskiego” w przeciwieństwie Ciebie ja go przeczytałem tak orzeczenie jak i uzasadnienie. Nie masz pojęcia o systemie i przepisach prawa, jesteś znawca bo coś tam gdzie ci brzeczy za uchem. Taki napinacz internetowy troll z Ciebie. Inaczej wygląda kwestia prawna uważa a inaczej kwestia regulaminu wydanego na podstawie ustawy.
    Więc grzecznie Ci zwracam uwagę odnośnie twojego słownictwa i wyzwiska kierowanych pod adresem mojej osoby

    • BKL says:

      Gruzin. Ciekawe rzeczy piszesz tylko o co Ci chodzi. Z twojej wypowiedzi wynika, że można pić, a nie można śmiecić i rozrabiać. I skąd wiesz co jest w regulaminie plaży? Pisałeś go?

  • sauron says:

    Gruzin kłamie. Gruzin niewiarygodny.
    Punkt 7 z regulaminu plaży w Łomży:
    7. Zabrania się bezwzględnie kąpieli osobom po spożyciu alkoholu oraz wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych na terenie miejsca wykorzystywanego do kąpieli oraz plaży miejskiej.

  • Gruzin says:

    Muszę się przyznać do błędu. Jednak w tej sprawie doszło do zmian. A ja się operacji na nieaktualny regulaminie. Mój błąd.
    Jeśli regulamin powstał na podstawie uchwały RM.to nie ma tu większego problemu.
    OSOBY KTORE NIE STOSUJA SIE DO REGULAMINU może zostać ukarany grzywna w postaci mandatu karnego w wysokości od 20do500 zl i ustawa o wychowaniu w trzeźwości nieusi mieć tutaj zastosowania. Kwestia jest tutaj procedura powstania regulaminu i na jakiej podstawie prawnej został wydany oraz przez kogo.

  • Gruzin says:

    Kwestia plaży miejskiej jako tako jest nam znana. Co do bulwarow to nie wiem jakie są zapisy w regulaminie.
    Ogólnie to nie można patrzeć kanałowe pod kątem jednego przepisu. Akurat spożywanie alkoholu może być penalizowane przez więcej niż jeden artykuł tj. Przez kw i uwtpa. kwestia jest tylko czy w odpowiedni sposób powstał regulamin korzystania z miejsca publicznego

  • Gruzin says:

    Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi -karalne art. 43′ kwota 100zł -ograniczenia ustawowe gdzie miejsca są objęte zakazem.
    Niestosowne się do przepisów porządkowych w tym do regulaminów które zostalywydane na podstawie ustawy -art. 54kw karalne 20-500zl. Panie BKL NA PLAZY MiEJSSKIEJ MOSNA OTRZYMAC MANDAT ale nie z art. 43′ tylko z art 54kw. W pierwszym przypadku jest spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem-brak podstawy prawnej teren wyłączony spod ustawy. MOZNA DOSTAC MANDAT ZA NIESTOSOWANIE SIE DO PRZEPISOW PORZADKOWYCH W ZWIAZKU Z PKT. 7 regulaminu o korzystaniu z plaży.
    Jak trafisz na ogarnięty funkcjonariusza mającego pojęcie o prawie to na plaży można mandat dostac

  • Z says:

    Panie “Gruzin”. Kogo nazwał Pan kłamcą?

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    *
    *

    Kursy walut

    Instagram

    Sonda

    Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

    • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
    • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
    • Nie (19%, Głosów: 141)
    • Tak (18%, Głosów: 139)
    • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

    Głosujących: 754

    Loading ... Loading ...
    • ISSN 2450-6133