Czy grożą nam podtopienia i powódź?

7 marca 2017 7:08 0 komentarzy

Jak informuje IMGW-PIB na skutek zaistniałych opadów i deszczu, a także występującym na środkowych i dolnych odcinkach Biebrzy oraz Narwi przemieszczaniem wód wezbraniowych, w zlewniach środkowej i dolnej Narwi wraz z Biebrzą oraz Łyny i Węgorapy prognozuje się wzrosty poziomu wody w strefie wody wysokiej. Lokalnie możliwe są kolejne przekroczenia stanów ostrzegawczych (zwłaszcza na: dopływach dolnej Narwi poniżej ujścia Pisy, Narwi w Piątnicy-Łomży, zlewni środkowej Biebrzy, dolnej Węgorapie), punktowo możliwe są także przekroczenia stanów alarmowych (na Narwi w Wiźnie, Jegrzni w Rajgrodzie oraz Gubrze w Prośnie).

Wydane ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj do godziny 18:00 a jego prawdopodobieństwo wynosi 75%. sytuacji stale będziemy się przyglądać.

Ostrzeżenie obowiązuje przez okres od godziny 08:00 dn. 06.03.2017r do godziny 14:00 dn. 07.03. 2017r.

W ciągu okresu prognostycznego w zlewni Narwi przewidywane na ogół są wzrosty i wahania  poziomu  wody  w  strefie  wody  dolnej  wysokiej,  wywołane  spływem  wód opadowych oraz dalszym przemieszczaniem wody w dół zlewni. Większe wzrosty, wywołane spływem  wód  opadowych  prognozowane są na dopływach dolnej  Narwi  (tu miejscami z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych) oraz lokalnie na dopływach Biebrzy. Obserwowane już obecnie przekroczenia stanów ostrzegawczych będą na ogół się utrzymywać. Osiągnięcia lub przekroczenia stanów ostrzegawczych możliwe są na: Supraśli, Czarnej w Sochoniach,  Biebrzy w Dębowie, Kanale Rudzkim w Osowcu, Narwi w Piątnicy-Łomży oraz dopływach dolnej Narwi poniżej ujścia Pisy (na Szkwie, Rozodze, Omulwi, Orzu, Orzycu).  Na  Jegrzni  w Rajgrodzie  oraz  Narwi  w  Wiźnie  możliwe  jest  osiągnięcie  lub nieznaczne przekroczenie stanu alarmowego.

Poniżej prezentujemy film ze stanem Narwi w okolicy lasku Jednaczewskiego oraz obu mostów w Łomży, który nagrywaliśmy w niedzielę 4 marca.

 

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 821

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133