Czy możemy spodziewać się ewakuacji Łomży?

11 lipca 2017 8:59 2 komentarze

Dzień jak każdy, życie w Łomży toczy się normalnie jednak w każdej chwili może grozić nam ogromne niebezpieczeństwo. II Wojna Światowa mimo, że skończyła się wiele lat temu jej duch ciągle prześladuje Polaków.

Kilka dni temu w Białymstoku znaleziono półtonowy niewybuch, przez który trzeba było ewakuować blisko 10 000 osób, to jednak nie koniec bo w poniedziałek znaleziono kolejny przedmiot przypominający bombę.

W Łomży cały czas trwają roboty budowlane zarówno na drogach jak i w budownictwie mieszkaniowym. Gdy prace prowadzone są w okolicach starego miasta wzrasta zagrożenie odkryciem niewybuchu, który może być niebezpieczny dla pracowników budowy, ale i mieszkańców.

Takie znaleziska ujawniano w Łomży między innymi pod mostem przy ul. Zjazd,  Żeromskiego gdzie ewakuować trzeba było kilkuset mieszkańców, czy na ul. Dwornej gdzie w nocy również trzeba było ewakuować mieszkańców.

Do samej Łomży saperzy w ostatnich pięciu latach musieli do Łomży przyjeżdżać około 30 razy. Dużo więcej interwencji było w okolicy Łomży, głównie na polach. Nam pozostaje mieć nadzieję, że nadchodzący remont ul. Zjazd będzie wiązał się tylko z utrudnieniami dla kierowców a nie zagrożeniem dla mieszkańców pozostałościami z okresu II Wojny Światowej.

Policja przypomina, że tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem czego dowodem jest powyższa historia. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 2897

2 komentarze

 • Emil says:

  Nie chce sobie nawet wyobrażać sytuacji w której znajdują bombę na Zjeździe np w piątek i po za korkami związanymi z przejazdem warszawiaków trzeba by robić ewakuację

 • San escobar says:

  PISiorów, POpaprancow i pozostałe PSLe Nowoczesne ewakuować natychmiast i Łomża stanie się krainą miodem i mlekiem płynącą

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133