Diesel, benzyna, LPG czy hybryda?

31 maja 2017 15:02 2 komentarze

Ceny paliw na stacjach benzynowych rosną dość szybko i dają się odczuć wszystkim kierowcom. Szczególnie mocno wzrost cen odczuwają kierowcy poruszający się głównie w mieście, gdzie samochody spalają najwięcej. Postanowiliśmy sprawdzić jakimi samochodami, a dokładniej jakimi silnikami najoszczędniej poruszać się podczas jazdy miejskiej.

Dokładniej mieliśmy okazję sprawdzić pełen napęd hybrydowy Toyoty, który składa się z trzech połączonych ze sobą urządzeń: silnika benzynowego, silnika elektrycznego i_akumulatora hybrydowego.

Jak informuje Toyota Carolina Ostrołęka kluczem tej współpracy jest zoptymalizowany przepływ energii między nimi. Silnik elektryczny odzyskuje energię z hamowania, natomiast podczas jazdy ze stałą prędkością przekazuje jej nadwyżki do akumulatora hybrydowego, by powtórnie ją wykorzystać, np. podczas jazdy w korku. W ten sposób w ogóle nie trzeba ładować akumulatora hybrydowego, a zużycie paliwa jest ograniczone do minimum.

Toyotą C-HR oraz RAV4 z napędami hybrydowymi mieliśmy okazję przejechać ponad w trybie miejskim i mieszanym ponad 1000 km. Jakie były efekty dotyczące spalania? Odpowiedzi znajdują się w materiale wideo.

TOYOTA C-HR

TOYOTA RAV4

materiał promocyjny

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 800

2 komentarze

 • ZNAWCA says:

  A gdzie porównanie z LPG? 5-6l benzyny w mieście na hybrydzie to nie jest rewelacyjny wynik w porównaniu nawet z tymi 8-10l gazu. Do tego nie doliczyliście kosztów eksploatacyjnych, różnicy w koszcie zakupu, kosztu wymian baterii po 10 latach eksploatacji itd. Po prostu to reklama Toyoty.

 • Ogarniacz says:

  Ciężko się nie zgodzić Panie Znawca. Ciekawe ile przytulili za taki artykuł. Jak chcesz sensownych informacji na temat diesla, układu doładowania silnika itp polecam http://www.wtryskiwacz.com prawdziwa diesel-pedia.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133