Dzień Flagi w Łomży

2 maja 2017 12:09 0 komentarzy

Dzisiaj, po raz czternasty, obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto wprowadzono na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Wraz z nami, święto własnej flagi obchodzą między innymi Amerykanie, Meksykanie, Argentyńczycy, Litwini czy Ukraińcy. 2 maja niestety nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, lecz warto, by każdy z nas chodź na moment pochylił się nad istotą tego wyjątkowego dla patriotów symbolicznego święta.

W Łomży od lat delegacje oraz mieszkańcy spotykają się tego dnia przy pomniku Żołnieży 33. Pułku Piechoty, który  jest symbolem żołnierskiego męstwa, trudu poświęcenia i trwałości. Tego dnia Polacy wspominają długą historię, biało- czerwonych barw narodowych i z dumą eksponują flagi na zewnątrz.

Flaga biało-czerwona jest przede wszystkim symbolem wszystkich Polaków, jest bezpartyjna, ma za zadanie łączyć pokolenia, uczyć szacunku do historii, ma przypominać poległych za nią bohaterów, jest bowiem symbolem nieustającej walki o kraj. Często z zazdrością patrzymy na inne nacje oddające najwyższe honory symbolom narodowym. Na szczęście z roku na rok coraz bardziej świadomi, wywieszamy i eksponujemy barwy narodowe w postaci flagi na balkonach, tarasach.Ulice przybierają biało- czerwone tony, dając świadectwo pamięci i honorów.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 443

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133