Dziury, kopce kreta i uszkodzone pojazdy…

7 marca 2017 11:05 0 komentarzy

Dziury, doły, a nawet “kopce kreta” – co najbardziej nas zdziwiło, możemy spotkać na drogach Łomży. Od rana dostaliśmy kilka sygnałów o tragicznych warunkach na drogach w Łomży, związanych z … miejscowymi ubytkami asfaltu. 

Drogowcy robią co mogą jednak w rozmowach z  czytelnikami pojawiają się bardzo zasadne pytania. Czy reagują odpowiednio szybko? Czy wykonywane prace są wykonywane należycie?
Nie nam oceniać profesjonalizm wykonywania tych prac, ponieważ nie jesteśmy specjalistami z tej dziedziny. Jednak po przejechaniu się ulicami mamy wątpliwości co do jakości wykonywania robót.

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do naszej redakcji o interwencję na ul. Sikorskiego, gdzie rano wjeżdżając w dziurę zniszczył oponę. Na miejscu pojawiła się Policja. Z relacji czytelnika wynika, że drogowcy widząc zaistniałą sytuację od razu rzucili się w wir pracy zasypując dziury. Poniżej zdjęcia (nadesłane) uszkodzonego koła oraz już interweniujących służb.

Kontynuując temat zasypywania dziur. W naszej ocenie nie jest to najlepsze rozwiązanie, ani w żadnym wypadku trwałe. Tym bardziej, że w wyniku prac zamiast dziur pojawiły się na jezdni również “kopce kreta” widoczne na zdjęciach poniżej. To jednak nie wszystko. Kolejny czytelnik, zwrócił nam uwagę na staranność wybierania dziur do zasypania…  Co widać na zdjęciach z ulicy Sikorskiego łatane są tylko te największe, a równie głębokie  z tym, że mniejsze znajdujące się kilkanaście centymetrów dalej nadal pozostają (chyba, że wsypany prawdopodobnie asfalt już został rozjeżdżony przez pojazdy. Jeśli tak by było to pokazuje jak nie trwałe jest to działanie).

Dziury w jezdni po okresie zimowym to już niechlubna tradycja nie tylko łomżyńskich, ale i polskich dróg. Najgorzej zdaje się być na wspomnianej ul. Sikorskiego oraz na drogach osiedlowych. Kolejna ciekawa sytuacja ma miejsce przy ul. Kopernika. Tutaj pojawiła się dziura w jezdni, która została starannie zabezpieczona oraz zasypana. W chwili wykonywania zdjęć, jeden z mieszkańców powiedział naszemu reporterowi zastanawiającą kwestię.

Dziura została zabezpieczona, to dobrze. Dziura została zasypana, to dobrze. Jednak wczoraj jeszcze przed jej zasypywaniem widziałem, że woda podmyła drogę nie tylko w tym miejscu, a nawet kilka metrów dalej! czy nie powinna być zabezpieczona w większym stopniu, by nie zapadł się tu jakiś samochód? – pyta mieszkaniec ul. Kopernika

Poniżej prezentujemy kilka, kolejnych dziur znajdujących się na terenie Łomży, głównie na drogach osiedlowych.

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 838

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133