Gdzie już grzeją kaloryfery?

24 września 2016 7:00 0 komentarzy

Jako pierwsza zlecenie włączenia w swoich zasobach mieszkaniowych centralnego ogrzewania do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przekazała Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Mieszkańcy bloków należących do nich poczuli przyjemne ciepło płynące od kaloryferów już wczoraj. Mimo to, dostajemy sygnały od lokatorów, że zdarzają się mieszkania nieogrzewane, do których ciepło jeszcze nie zostało dostarczone. Każdy taki przypadek trzeba zgłaszać bezpośrednio do Administracji danego osiedla.

Pozostałe łomżyńskie spółdzielnie, SM Perspektywa i SBM Jedność, jeszcze nie ustaliły dokładnego terminu włączenia centralnego ogrzewania, jednak ma to nastąpić stosunkowo szybko, być może nawet już w trwający weekend.

Mieszkańcy niektórych bloków na ulicy Sybiraków mogli przeczytać wczoraj na drzwiach klatek schodowych komunikat:

W związku z szybkim spadkiem temperatur oraz prośbami mieszkańców Zarząd Wspólnoty podjął decyzję o uruchomieniu centralnego ogrzewania.

Uruchomienie nastąpi od 23 września 2016 r. Prosimy o odkręcenie termostatów w mieszkania na maksymalną wartość

Przypominamy także o tym, aby kontrolować poziom ogrzewania w suszarniach i nie ustawiać na maksymalną wartość. Pomieszczenia te nagrzewają się wyjątkowo szybko i skutecznie przy wartościach “2”.

 

Korzystając z okazji apelujemy też o umiejętne i ostrożne korzystanie z wszelkich urządzeń dogrzewających. Przestrzegamy przed niewłaściwym i niebezpiecznym użytkowaniem różnego typu urządzeń grzewczych.Nigdy nie należy stosować urządzeń w jakikolwiek sposób uszkodzonych. Nie wolno ustawiać grzejników czy farelek w pobliżu materiałów łatwo zapalnych, np. przy firankach. Nie można też ogrzewać pomieszczeń kuchnią gazową.

Alarmujmy też służby kiedy widzimy, że gdziekolwiek ulatnia się choćby najdrobniejsza smuga dymu.

 

 

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 366

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133