Giełda pomysłów na życie w III LO

15 marca 2017 15:09 0 komentarzy

Po raz XVII odbyła się “Giełda pomysłów na życie” w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Pierwszy raz wydarzenie dla licealistów zorganizował 28 lutego 2001 r. pedagog szkolny p. Sławomiry Głasek. Uczniowie klas maturalnych mieli wówczas możliwość spotkania z przedstawicielami łomżyńskich uczelni, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Z roku na rok przedstawicieli wyższych uczelni przybywa. Zmienia się również forma targów edukacyjnych. Obecnie, oprócz indywidualnych spotkań z przedstawicielami uczelni, odbywają się także wykłady. Dzięki inicjatywie maturzyści mogą łatwiej podjąć decyzję o wyborze uczelni i kierunku studiów. To co istotne nie muszą wyjeżdżać miasta, by porozmawiać ze studentami, czy wykładowcami z Warszawy, czy Białegostoku.

Wśród 37 uczelni, które pojawiły się w III Liceum Ogólnokształcącym były między innymi: Warszawska Szkoła Reklamy, Uniwersytet Warszawski, Instytut Anglistyki, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistyczny w Siedlcach, Instytut Edukacji, Politechnika Białostocka, czy Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 800

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133