GRN w TVP, a ks. Kubeł nominowany do nagrody „Anody”!

12 lutego 2017 15:21 0 komentarzy

“Między niebem a ziemią” program na antenie TVP1 w którym prezentowane są najświeższe informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Przypominane są w niem ciekawe wydarzenia kościelne i społecznych. Ponadto programie przedstawiane są także aktualne wydarzenia z życia Stolicy Apostolskiej.

W dzisiejszym programie o 11:50 widzowie telewizji publicznej mieli okazję poznać jak działa, funkcjonuje i jaką ma misję łomżyńska Grupa Ratownicza Nadzieja.

Redakcja programu zauważyła nas między innymi przez osobę naszego Koordynatora naszego stowarzyszenia księdza Radosława Kubła. Uznali, że nasze działania są na tyle interesujące, że chcieli to pokazać w swoim programie. Widzowie mogli obejrzeć to jak działamy, czy w jaki sposób można zaangażować młodzież w pomoc innym. Było to dla nas ogromne wyróżnienie, a zarazem impuls do dalszego działania – mówi zastępca koordynatora GRN Jakub Brzeziak

Stowarzyszenie działa prężnie i z każdym tygodniem podejmuje nowe wyzwania. Widać jak duże jest zapotrzebowanie na ich pracę. W ostatnich tygodniach poszerzyli teren swojego działania i rozrastają się na sąsiednie miasta oraz województwa. W planach na przyszłość mają dalsze szkolenie i specjalizowanie się w poszukiwaniach osób zaginionych. Cały program można obejrzeć na stronie “Między niebem, a ziemią“. Poniżej przedstawiamy również kulisy powstawania programu.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że koordynator GRN ks. Radosłew Kubeł został nominowany do nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” przyznawanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. To honorowe odznaczenie dla osób wyróżniających się zaangażowaniem w działaniach społecznych oraz postawą stanowiącą przykład dla młodego pokolenia. Nagroda przeznaczona jest dla współczesnych bohaterów – osób, które bezinteresownie robią wyjątkowe rzeczy dla innych. Wśród zgłaszanych kandydatów do nagrody są współcześni „superbohaterowie”, którzy dotychczas nie zostali docenieni za swoją działalność. Gala finałowa odbędzie się w niedzielę 5 marca w Warszawie.  Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 845

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133