Hybrydowe auta miejskiej | Co o nich wiemy?

9 czerwca 2017 13:28 0 komentarzy

W ciągu 20 lat Toyota sprzedała na całym świecie ponad 10 milionów samochodów hybrydowych i wprowadziła na rynek 33 modele z tym napędem. Najpopularniejszym samochodem hybrydowym pozostaje Toyota Prius, której całkowita sprzedaż zbliża się do 4 milionów. Ale nie jest to jedyny gracz. Obecnie o sile sprzedaży hybryd Toyoty decyduje prezentowa przez nas wcześniej RAV4, C-HR, oraz Auris oraz Yaris. 

My przez kilka dni mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się miejskim autom hybrydowym od Toyoty. Jak zachowują się w ruchu miejskim? Co sądzą o nich kierowcy i przechodnie? Co wiemy o pojazdach hybrydowych? Wszystkie odpowiedzi znajdują się w naszym materiale wideo.

Pełen napęd hybrydowy Toyoty składa się z trzech połączonych ze sobą urządzeń: silnika benzynowego, silnika elektrycznego i akumulatora hybrydowego. Kluczem tej współpracy jest zoptymalizowany przepływ energii między nimi. Silnik elektryczny odzyskuje energię z hamowania, natomiast podczas jazdy ze stałą prędkością przekazuje jej nadwyżki do akumulatora hybrydowego, by powtórnie ją wykorzystać, np. podczas jazdy w korku. W ten sposób w ogóle nie trzeba ładować akumulatora hybrydowego, a zużycie paliwa jest ograniczone do minimum.

Zapraszamy do zapoznania się również z Toyotą Rav4 i C-HR 

TOYOTA AURIS

TOYOTA YARIS

materiał sponsorowany

Tags: ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 209

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133