Jeden autobus POjechał do Warszawy na “Marsz Wolności”

6 maja 2017 11:56 5 komentarzy

Dzisiaj w Warszawie Platforma Obywatelska, przy wsparciu wielu innych partii, organizacji i ruchów społecznych organizuje „Marsz Wolności”. Do stolicy z Łomży darmowym transportem wyjechało około 40. W wynajętym przez Platformę Obywatelską autobusie nie zabrakło lokalnych działaczy PO i PLS, ale i sympatyków.

Jak informują organizatorzy chcą tą inicjatywą “pokazać Europie, że większość Polaków nie podpisuje się pod tym, co na arenie międzynarodowej wyczynia rząd PiS. Polacy czują się Europejczykami, chcą czerpać z kultury europejskiej i są gotowi do dzielenia się odpowiedzialnością za przyszłość Unii. Pokażmy Europie, że jesteśmy jej ważną częścią.”

Rok temu, 7 maja, ulicami stolicy przeszedł największy marsz w historii Polski po 1989 r. Zorganizowała go Platforma Obywatelska pod hasłem: „Jesteśmy i będziemy w Europie”. W marszu wzięło udział ok. 200 tysięcy osób. Szli w nim ludzie zaniepokojeni sposobem sprawowania władzy przez rządzącą partię i kierunkiem, w którym zmierza Polska.

Jak piszą organizatorzy “Marszu Wolności” niestety hasła, które wówczas można było przeczytać na transparentach, nie straciły nic ze swej aktualności. Wręcz przeciwnie. Rząd PiS zaostrza antyeuropejską politykę i retorykę. Chcemy, żeby „Marsz Wolności” był wielkim manifestem przywiązania Polek i Polaków do wartości europejskich. Chcemy by był ostrzeżeniem dla PiS i ludzi, którzy w imieniu tej partii sprawują władzę – bo nie robią tego w imieniu wszystkich Polaków. Ostrzegamy, że nie pozwolimy na łamanie Konstytucji, na niszczenie demokracji. I nie zgadzamy się na wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

Członkowie łomżyńskiej PO chcieli, by z naszego miasta do Warszawy pojechały dwa, lub nawet trzy autobusy jednak wszystkich chętnych zgłosiło się około czterdziestu. Do marszu zostały zaproszone wszystkie partie opozycyjne, Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacje pozarządowe, korporacje samorządowe oraz osoby indywidualne.

Jedziemy na #MarszWolności! 🙂 #TakdlaPolski

Opublikowany przez Łomżyńska Platforma na 6 maja 2017

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 1274

5 komentarzy

 • Korwin says:

  Partia zlodziejstwa obłudy i ograniczania wolności organizuje marsz Wolności…. hipokryzja POZIOM EXPERT wstyd TVITV ze takie newsy podajecie ale jak to media dla kasy wszystkooo….

 • rbn says:

  jak czujecie się europejczykami to won do francji i tam zaczerpnijcie kultury “francuskiej” bando hipokrytów. A ty cioto nieudaczniku życiowy panie Borysewicz jestes najgorszym przykładem osoby funkcjonującej na tej planecie!

 • kris says:

  Widze samych towarzyszy i szKODnikow oni sa wolni zamiast siedziec

 • Mario says:

  O! I to są ludzie kochający Boga, bliżniego i nasz kraj “inaczej”- tak po komunistycznemu. Oni czują się zniewoleni tym, że muszą jechac do tej W-wy. PS. Gdyby nie bylo wolnosci to byście wołali “daj Bog nogi” !!!! No ale za darmo to trza jechac…a co 🙂

 • Mario says:

  WSTYD!!!! A moze Wam daja za to kasę??? Co??? Zle Wam bo “korytko” zabrali!!!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133