Kierowco! Patrz na znaki!

14 kwietnia 2017 11:01 0 komentarzy

Remonty ulic wiążą się ze zmianami organizacji ruchu. Kierowcy jednak bardzo często jeżdżą na pamięć co może skutkować po pierwsze zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego, a po drugie uszczuplenie portfela. 

W związku z prowadzonymi pracami drogowymi na ulicy Polowej i Sz. Zambrowskiej od 13 kwietnia 2017 roku został wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Dwornej od Giełczyńskiej, ponadto kierowcy muszą zwrócić uwagę na znak zakazu zatrzymywania się który ustawiony jest tuż za latarnią.

Kolejne miejsce na które chcemy zwrócić uwagę dotyczy również ulicy Dwornej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Sadową do ul. Farnej i znajdujący się tam zakaz zatrzymywania się oraz postoju który wytycza znak B-36. Skręcając z ulicy Sadowej w prawo znaku można nie zauważyć, a na kostce brukowej znajdują się linie (lub jak kto woli pozostałości po nich), które mogą sugerować kierowcom, że tutaj znajdują się miejsca parkingowe. Nic bardziej mylnego! Niestety takie parkowanie może skończyć się mandatem.

Linie poziome, które znajdują się na bruku to pozostałość, której służbom miejskim nie udało się zlikwidować od 2012 roku kiedy to na krótki czas została zmieniona organizacja ruchu ma ul. Dwornej. Niestety bardzo często wprowadzają kierowców w błąd, co skutkuje mandatami. Niewłaściwe parkowanie w tym miejscu potwierdza Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży podinsp. Piotr Pietrzak.

Łukasz Czech z Urzędu Miasta w rozmowie z nami powiedział, że w miarę możliwości służby miejskie postarają się ponownie usunąć linie, by nie wprowadzały w błąd kierujących.

My przypominamy, że w tej sytuacji ważniejszy jest znak pionowy, który ustawiony jest na skrzyżowaniu Dwornej z Sadową, dlatego parkowanie w tym miejscu jest niedozwolone.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 1066

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133