Kolejni mieszkańcy Podlaskiego oszukani metodą “na wnuczka”

1 czerwca 2017 6:33 0 komentarzy

Mimo licznych ostrzeżeń w mediach, kolejni seniorzy z Podlaskiego oddali swoje oszczędności oszustom.

40 tysięcy zł strat

Tym razem metoda “na wnuczka” okazała się skuteczna w Białymstoku i Zambrowie. Mieszkańcy stracili w sumie w ostatnich dniach 40 tys zł. W obu przypadkach dzwoniła osoba, która podawała się za syna lub córkę. Skarżyła się, że miała wypadek i aby załatwić sprawę polubownie potrzebuje sporej kwoty. A po pieniądze miał się zgłosić znajomy osoby, która spowodowała wypadek.

Jak informuje Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji, 71-letnia mieszkanka Białegostoku myśląc, że pomaga dziecku – przekazał oszustom 10 tys zł. Tyle pieniędzy miała w domu. Z kolei małżeństwo z Zambrowa poszło do banku, by wypłacić i następnie oddać złodziejom 30 tysięcy. Warto podkreślić, że nie było to małżeństwo seniorów, bo kobieta miała 57 lat – dodaje Edyta Wilczyńska.

Metoda “na policjanta” nadal wykorzystywana

Oprócz tych dwóch udanych oszustw, złodzieje próbowali jeszcze wyłudzić pieniądze trzykrotnie. Dzwonili do mieszkańców ulic Ciołkowskiego, Jarzębinowej i osiedla Wysoki Stoczek w Białymstoku. Tu podawali się za policjanta, ale również chodziło o rzekomy wypadek na drodze.

Wcześniej w maju 86- letnia białostoczanka straciła 50 tysięcy złotych, a kobieta z Suwałk 11 tysięcy. Przestępcom, którzy wyłudzają pieniądze grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Źródło: Polskie Radio Białystok

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 212

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133