Konflikt z 6 latkami rozwiązany

26 kwietnia 2017 12:33 0 komentarzy

Około 70 rodziców sześciolatków z Publicznego Przedszkola nr 14 i 15 dowiedziało się dzisiaj rano, że ich dzieci nie będą mogły kontynuować swojej edukacji w klasach zerowych dotychczasowych placówek. Dowiedzieli się, że ich pociechy bez prawa wyboru będą musiały uczyć się w klasach nowej Szkoły Podstawowej nr 1.

Gdy otrzymaliśmy informację od rodziców w tej sprawie Ci byli już w drodze do łomżyńskiego Ratusza, by spotkać się z naczelnikiem wydziału oświaty i zaprotestować w tej sprawie.

Nie może dochodzić do takiej sytuacji, gdzie nas rodziców pozostawia się bez wyboru i stawia się pod ścianą i to w ostatniej chwili. Dlaczego taka decyzja zapadła “po cichu”, za naszymi plecami. Jeśli miałoby się tak stać dlaczego moje dziecko zamiast do przedszkola musiałoby uczęszczać do SP 1, a nie do SP 10 gdzie mamy dużo bliżej. W bardzo podobnej sytuacji są również inni rodzice! – mówił zdenerwowany tata

Rodzice złożyli deklarację w której zawarli informacje, że ich dzieci chcą kontynuować naukę w swoim dotychczasowym przedszkolu. To o czym dowiedzieli się rodzice dzisiaj rano wprawiło ich dosłownie w osłupienie.

Kilkunastu rodzicom udało się spotkać z naczelnikiem wydziału oświaty Urzędu Miejskiego Andrzejem Piechocińskim i okazuje się, że uzyskali deklarację odkręcenia tej sytuacji. Zdaniem rodziców decyzja została podjęta bez porozumienia z nimi i po zakończeniu rekrutacji. Zgodnie z Systemem Oświaty to rodzic ma prawo do wyboru placówki, w której dziecko będzie kontynuowało edukację. W czasie trwania naboru nasze dzieci otrzymały gwarancję pozostania w placówce. Teraz urzędnicy starają się wszystko naprawić i do godziny 14:00 rodzice powinni zostać poinformowani o decyzji.

[AKTUALIZACJA]

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 1149

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133