Łomża 5 w rankingu “zadbana okolica”!

30 maja 2017 9:42 0 komentarzy

Polacy ocenili służby komunalne w swojej okolicy 140 tys. osób wypowiedziało się na temat komfortu życia, jaki zapewniają im miejskie służby. W rankingu 10 największych miast bez niespodzianek – zwyciężyła stolica. Jednak co ciekawe, wśród mniejszych miejscowości znowu najlepiej wypadł wschód Polski! O które miasta służby dbają najlepiej?

Gospodarka komunalna to zaspokajanie potrzeb ludności poprzez świadczenie usług powszechnie dostępnych. To nie tylko wywóz śmieci, zapewnianie dostępu do prądu, ogrzewania czy wody, ale też dbanie o wygląd miasta, bezpieczeństwo mieszkańców, dostęp do ochrony zdrowia, edukacji czy kultury – zaznacza Aleksandra Kubicka z serwisu Otodom, który razem z OLX i PBS zrealizował badanie. – Chociaż często nie są zauważane przez mieszkańców, służby komunalne znacząco wpływają więc na komfort ich życia – dodaje.

W śród najwyżej ocenionych miast od 50 tys. do 300 tys mieszkańców według raportu #siężyje, zadbana okolica Łomża plasuje się bardzo wysoko bo na 5 miejscu wyprzedzając między innymi Gdynie, czy Toruń. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Rzeszów, a na drugim Ełk. Za nami w rankingu są również Suwałki (11 miejsce), Olsztyn (19 miejsce), czy Biała Podlaska (19 miejsce)

Badanie zostało zrealizowane na przełomie września i października 2016 roku metodą wywiadów internetowych. Wzięło w nim udział 141 193 respondentów z całej Polski, którzy oceniali 10 najważniejszych aspektów życia. Trzeci już raport, tym razem z kategorii “zadbana okolica”, prezentuje subiektywny stosunek badanych do stwierdzenia: „Moja okolica jest zadbana, jestem zadowolony z pracy służb komunalnych.” (skala odpowiedzi 1 = „zupełnie się nie zgadzam”, 7 = „w pełni się zgadzam”. Nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje Agencja Badawcza PBS z Sopotu. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.siezyje.otodom.pl

Źródło: http://www.siezyje.otodom.pl / opracowanie redakcja tvitv.pl

 

Tags: ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 267

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133