“Łomża piecze ciasta dla Krystiana” start już jutro!

9 lutego 2017 16:07 1 komentarz

Walka z chorobą to zawsze trudne chwile zarówno dla chorej osoby jak i jej bliskich. Podobnie jest w przypadku 14-letniego Krystiana z Łomży, który kilka miesięcy temu dowiedział się o białaczce. O sytuacji chłopca pisaliśmy w artykule “Krystian z Łomży walczy z białaczką | Włącz się do akcji!“. Okazuje się, że spontaniczna akcja “Łomża piecze ciasta dla Krystiana’ spotkała się z ogromnym, pozytywnym odzewem internautów.

Pomysł jest prosty. Organizatorzy poszukują osób chętnych, które upieką ciasto, które trafi do mieszkańców Łomży za pośrednictwem łomżyńskich restauracji, barów gastronomicznych, urzędów i szkół w zamian za datek to puszki.

Odzew osób, które chcą pomóc w pieczeniu ciast jest ogromny. Tylko na tę chwilę lista ma już ponad 70 osób, a z każdą chwilą dołączają się kolejne. To niesamowite, jak w tak krótkim czasie udało się poruszyć serca mieszkańców Łomży. Czekamy również na potwierdzenie udziału w akcji kolejnych chętnych restauracji, ale będziemy o tym informować na bieżąco – tłumaczy Żaneta Matyjasiak inicjatorka akcji.

Akcja z rozdawaniem ciasta w zamian za datek do puszki rusza już jutro o godzinie 10:00 (piątek 10.02) w Restauracji Syta Panna przy ul. Sikorskiego 134. Wolontariuszy z kolejną porcją ciast będzie można zobaczyć również w niedzielę (12.02) w Restauracji Cztery Pory Roku przy ul. Piłsudskiego 85. To jednak nie koniec. W dzień zakochanych 14 lutego, od rana wolontariuszy będzie można spotkać w holu łomżyńskiego Ratusza. Do akcji włączył się prezydent Mariusz Chrzanowski oraz urzędnicy, którzy będą piec ciasta dla mieszkańców Łomży, którzy będą wspierać czynnie projekt.  Zebrane fundusze ułatwią Krystianowi walkę z chorobą, pokryją koszty dojazdów, opatrunków, sterylnych ubrań, pobyt mamy w szpitalu. Wszystkie osoby chętne wspomóc akcję zapraszamy do kontaktu przez stronę “Łomża piecze ciasta dla Krystiana“.

Jednocześnie trwają prace w organizowaniu akcji szukania potencjalnego dawcy szpiku dla Krystiana. By wyzdrowieć, potrzebny jest genetyczny bliźniak. O wszystkich postępach będziemy informować. Zapraszamy również na stronę fundacji DKMS, gdzie można bardziej przybliżyć sobie problem nowotworu krwi.

 

 

Autor: admin1

Wyświetlenia: 2751

1 komentarz

 • nelcia says:

  Pięknie BRAWO!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133