Łomżyniacy z nagrodami w konkursie plastycznym

14 czerwca 2017 11:08 0 komentarzy

Dwie nagrody i dwa wyróżnienia zdobyli podopieczni Anny Bureś z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w konkursie plastycznym „Portret Artysty” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Na konkurs wpłynęło 308 prac z całego województwa podlaskiego. W najmłodszej kategorii wiekowej nagrody przyznano Lenie Zuzdze (8 lat) i Agnieszce Skrodzkiej (9 lat). Wyróżnienia otrzymali Maja Przestrzelska (12 lat) i Dominik Męczkowski (17 lat).

„Portret Artysty – to jedno z przedsięwzięć organizowanych z okazji ogłoszenia w województwie podlaskim roku 2017 rokiem profesora Andrzeja Strumiłły.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprosił do udziału w konkursie plastycznym popularyzującym życie i twórczość twórcy. Zadaniem uczestników było wykonanie portretu przedstawiającego przede wszystkim osobowość artysty. Zachęcał do zapoznania się z jego pracą, pasjami i twórczością, która jest bogata i różnorodna.

Nagrodzone i wyróżnione przez jurorów prace przedstawiają sylwetkę Profesora jako człowieka niezwykle aktywnego w życiu społecznym i artystycznym. Przedstawiają pana Andrzeja jako podróżnika, człowieka kochającego przyrodę, literata i artystę plastyka. Pan Strumiłło obejrzał wszystkie eksponowane na wystawie pokonkursowej prace, zatrzymując się przy niektórych nieco dłużej. Nie ukrywał wzruszenia i zażartował, że wiele się o sobie dowiedział nowego.

Gośćmi honorowymi uroczystego podsumowania konkursu byli profesor Andrzej Strumiłło i Wicemarszałek Województwa Podlaskiego – Maciej Żywno. Młodzi artyści mieli okazję posłuchać opowieści Profesora i uścisnąć dłoń podczas wręczania dyplomów i upominków. Powstało wiele pamiątkowych fotografii i niektórzy szczęściarze wylosowali dodatkowe nagrody w loterii zorganizowanej przez Organizatora. Wśród nich były grafiki Andrzeja Strumiłły, bilety do Teatru i Opery”.

Anna Bureś

Tags:

Autor: admin1

Wyświetlenia: 151

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133