Łomżyńska PO zaprasza na “błękitny marsz”

19 kwietnia 2017 10:50 0 komentarzy

Dzisiaj w siedzibie łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej miał miejsce briefing prasowy na temat Marszu Wolności, który odbędzie się 6 maja w Warszawie. Hasła marszu mają nawiązywać do członkostwa Polski w Unii Europejskiej, obrony niezależności sądów i samorządu terytorialnego oraz sprzeciwu wobec reformy oświaty. Manifestacja ma rozpocząć się o godz. 13 na pl. Bankowym, a zakończyć na pl. Konstytucji.

Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Łomży, aby do nas dołączyli – mówił Maciej Borysewicz

Członkowie łomżyńskiej PO chcą, by z naszego miasta do Warszawy pojechało jak najwięcej osób. Na tą chwilę zgłosiło się już około 20 osób. Jak mówił Maciej Borysewicz, jeśli udałoby się zorganizować dwa autobusy to byłby już sukces.

To co ważne transport do Warszawy z Łomży będzie bezpłatny.

Za darmo będą mogli się Państwo dostać do miejsca zbiórki w Warszawie, zaś po marszu, odwiezie nas do Łomży. Osoby zainteresowane wspólnym transportem prosimy o możliwie jak najszybszy kontakt mailowy (lomza@platforma.org) lub telefoniczny (789-487-277) – informuje na swoim profilu FB łomżyńska Platforma Obywatelska

Do marszu zostały zaproszone wszystkie partie opozycyjne, Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacje pozarządowe, korporacje samorządowe oraz osoby indywidualne.
Maciej Brysewicz podczas spotkania z dziennikarzami mówił również o podpisanym wczoraj Podlaskim Samorządowym Komitecie Protestacyjnym. Podpisali go podlascy samorządowcy: wójt Korycina Mirosław Lech; Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego; Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku; Czesław Renkiewicz prezydent Suwałk i Jan Zalewski, starosta Siemiatycz. Wspólnie postanowili zaprotestować przeciwko zakusom rządu i zapowiadanym zmianom, które zmogą spowodować marginalizację roli samorządów.

 

Tags:

Autor: admin1

Wyświetlenia: 258

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133