Majka Jeżowska na Starym Rynku w Łomży

30 kwietnia 2017 12:02 0 komentarzy

Cały kwiecień w Łomży trwały obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, które obfitowały w wiele imprez towarzyszących temu wydarzeniu. Inicjatywę zapoczątkował Niebieski marsz, który przeszedł ulicami miasta, reprezentując solidarność jego uczestników z osobami dotkniętymi autyzmem.

Wyższe Seminarium Duchowne i Centrum Katolickie były miejscami spotkań ze specjalistami, konsultacji między innymi w zakresie dogoterapii, wielu gałęzi pedagogiki i psychologii. W placówkach opiekuńczo- wychowawczych na terenie Łomży, Śniadowa i Piątnicy odbywały się lekcje zapoznawcze z tematem autyzmu.
Celem działań było zwiększenie świadomości i tolerancji dotyczącej tematu autyzmu oraz powiększenie wiedzy osób, które z przypadłością nie miały nigdy styczności. Ostatnim wydarzeniem była wisienka na torcie, w postaci występu Majki Jeżowskiej, wokalistki i kompozytorki, która uświetniła swój występ znanymi hitami muzyki dziecięcej. Występ gwiazdy wieczoru poprzedzały wykonania Michała Sawickiego z zespołem Soli Deo, grupy Ry, Orkiestry Dni Naszych. Na scenie wystąpili też wychowankowie Przedszkola Niepublicznego Nutka, Przedszkola Niepublicznego Motylek oraz łomżyńskiej grupy eMDeK.

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 891

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133