Maraton Pływacki za nami. Rekordu nie było

20 marca 2017 6:58 0 komentarzy

Kilkaset osób wzięło udział  w IV całodobowym Maratonie Pływackim. Tym razem nie pobito rekordu sprzed dwóch lat (w 2015 roku rekord to 1705 kilometrów i 740 metrów), ale uczestnicy pływali ile sił w nogach, rękach i płucach dając z siebie maksimum swoich możliwości.

1257 kilometrów i 700 metrów – taki dystans przepłynęli łącznie uczestnicy Maratonu. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parku Wodnym w Łomży.

Bartosz Kutny przepłynął najdłuższą część ogólnego dystansu, który wynosił 45,2 km.
Następny na podium był Mirosław Tyszka – 37,35 km i Daniel Pupek 33,3 km.

Aleksandra Klemczak i Aleksandra Korytkowska osiągnęły ten sam wynik 28,5 km zdobywając 1 miejsce na podium. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Piątek przepływając 28 km, a trzecie Justyna Konopka z 17,1 km na liczniku.

Podium w klasyfikacji rodzin zdobyła bezkonkurencyjnie rodzina państwa Kutnych, która przepłynęła łącznie 76,95 km. Drugie miejsce zajęła rodzina państwa Trojanowskich, a trzecie rodzina państwa Mierzejewskich.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja szkoły “Pływak Łomżyńska Szkoła Pływania Wojciech Błachnio” z wynikiem 128,6 km. Drugie miejsce zajęła drużyna Publicznego Gimnazjum Nr 1 z wynikiem 104,75 km a trzecie “Kofi Sport” z wynikiem 84,55 km.

Najmłodszym zawodnikiem była 4 letnia Daria Woźny i 5 letni Jakub Kawecki. Najstarszymi reprezentantami był Henryk Trojanowski ( 66 lat) i Ewa Kutny ( 54 lata).

Uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu.