Marsz dla życia i rodziny przeszedł ulicami Łomży

25 marca 2017 18:29 0 komentarzy

Ulicami Łomży przeszedł dzisiaj “Marsz dla życia i rodziny”. To wydarzenia dla osób zainteresowanych dziełem ochrony ludzkiego życia, obroną instytucji małżeństwa i rodziny.

Jak informuje Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej Dzień Świętości Życia został ustanowiony w odpowiedzi na słowa Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae (ogłoszonej 25 marca 1995): “proponuję (…) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (…) Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. Należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja, nie należy jednak pomijać innych momentów i aspektów życia, które trzeba każdorazowo starannie rozważyć w kontekście zmieniającej się sytuacji historycznej” (nr 85).

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej przypomina o istniejących w naszej Diecezji Oknach Życia: w Łomży przy Klasztorze Sióstr Benedyktynek przy ul. Dwornej 32 i w Ostrołęce przy Farze (parafia pw. Nawiedzenia NMP) przy ulicy Szwedzkiej 2a.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 564

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133