Mieszkańcy Łomży decydują o zagospodarowaniu Starego Rynku

16 marca 2017 7:14 0 komentarzy

Jakie najważniejsze funkcje powinien pełnić Stary Rynek i czego na nim brakuje – na takie pytania mogli podyskutować mieszkańcy Łomży podczas otwartego spotkania w Domku Pastora.

Spotkanie to część konsultacji w tej sprawie, które zarządził prezydent Łomży. Poza tym przez 3 tygodnie są zbierane głosy mieszkańców, będzie również opinia eksperta – byłego prezydenta miasta, architekta i konserwatora zabytków Marka Przeździeckiego.

Na spotkaniu z merytorycznymi pracownikami urzędu miasta nie było tłumów, ale ci którzy na nie przyszli, zgadzali się, że obecny wygląd i rola najważniejszego w mieście placu przed ratuszem, powinny diametralnie się zmienić. Ich opinie i pomysły dołączone zostaną do ankiet i po przeanalizowaniu staną się częścią raportu dla Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej.

Wiadomo już, że zmian nie uda się przeprowadzić przed obchodzonym za 2 lata 600-leciem nadania Łomży praw miejskich, ale do 21 marca można jeszcze oddać głos na temat wyglądu Starego Rynku w przyszłości. Ankiety w formie papierowej dostępne są na parterze ratusza, głos można oddać również w formie elektronicznej poprzez stronę internetową miasta: lomza.pl

Źródło: Polskie Radio Białystok

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 462

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133