Mieszkaniec Łomży skazany za pobicie Egipcjanina

17 czerwca 2017 9:22 0 komentarzy

Pół roku w więzieniu, grzywna i poniesienie kosztów procesu – taki wyrok usłyszał 20-letni mieszkaniec Łomży, który był oskarżony o pobicie Egipcjanina pracującego w barze z kebabem.

Podczas ogłoszenia wyroku w Sądzie Okręgowym w Łomży, sędzia Grzegorz Skrodzki mówił, że napaść miała podłoże rasowe.

– Świadczą o tym słowa, którymi posługiwali się sprawcy tego zdarzenia: “ty brudasie, uciekaj stąd, my ciebie tutaj nie chcemy, to nie jest twój kraj”. Poprzedzały one użycie przemocy.

Sędzia w uzasadnieniu przypominał również, że takie słowa nie powinny być kierowane do nikogo, kto jest innego wyznania czy koloru skóry.

Tego typu słowa nie pasują nie tylko do pokrzywdzonego, ale także do warunków w jakich cudzoziemcy powinni funkcjonować w naszym kraju. I nigdy nie powinno się kierować takich słów do kogokolwiek z powodu przynależności rasowej czy etnicznej, a tym bardziej używać przemocy

– podkreślił sędzia, dodając że oskarżony 20-latek już raz był skazany za pobicie. – I wtedy oskarżony otrzymał szansę, wyrok z bardzo długim okresem próby. I mimo tego, że ciąży na nim ten wyrok, że jest objęty nadzorem kuratora, popełnił kolejny raz podobne przestępstwo.

Do pobicia Egipcjanina pracującego w barze z kebabem w Łomży doszło w listopadzie 2016 roku. Z zeznań świadków wynikało, że napastników było trzech. Sprawa jednego została wyłączona do oddzielnego postępowania. Tożsamość drugiego mężczyzny nie została ustalona. Skazany 20-latek twierdzi, że niewiele pamięta z wydarzeń tamtej nocy, bo był pod wpływem alkoholu.

Poszkodowany domagał się jedynie wyrównania strat, które spowodowali napastnicy. Po pobiciu wyprowadził się z Łomży.

 

Źródło: Polskie Radio Białystok

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 574

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133