Minimum 20 tys. zł strat po ulewie…

27 lipca 2017 8:17 0 komentarzy

Ostatnie ulewy dały się we znaki mieszkańcom regionu, a pozostałości po nich nadal są widoczne w niektórych miejscach. Straż Pożarna interweniowała ponad 60 razy i były to nie tylko zalane piwnice czy garaże, ale również zalewane ulice. Wstępnie straty w infrastrukturze miejskiej szacowane są na co najmniej 20 tys. zł.

Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji łomżyńskiego Ratusza poinformował nas, że interwencje służb miejskich, podejmowane bezpośrednio po ulewie, jak i w dniu wczorajszym, dotyczyły przede wszystkim udrożnienia studzienek kanalizacyjnych (MPWiK), zabezpieczenia odpływów bez pokryw (Straż Miejska) oraz uporządkowania ulic, chodników i terenów zielonych (MPGKiM).  W infrastrukturze miejskiej odnotowano dotychczas uszkodzenie jezdni na ul. Przykoszarowej, Giełczyńskiej oraz chodnika i jezdni przy ul. Słowackiego. Koszty będą znane po wykonaniu napraw przez MPGKiM lub MPWiK.

Miasto dysponuje środkami z rezerwy na zarządzanie kryzysowe w wysokości ponad 790 tys. zł. W trakcie  ulewy nie wystąpiły jednak sytuacje, które kwalifikowałyby się do ich uruchomienia. Uszkodzenia jezdni czy chodników zostaną pokryte ze środków bieżących. Fundusze z rezerwy przeznaczone są na specjalne zdarzenia kryzysowe, np. katastrofy budowlane. O ich uruchomieniu decyduje Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Prezydenta Miasta.

Jak wyglądała Łomża w trakcie i po ulewie, prezentowaliśmy w relacji wideo i foto w artykule “Wakacyjna ulewa w Łomży

 

 

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 787

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133