Młode szczypiornistki najlepsze w województwie

25 marca 2017 11:20 0 komentarzy
Piłkarki ręczne Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży zwyciężyły w Licealiadzie Województwa Podlaskiego. Finał rozgrywek odbył się 24 marca w hali drugiego “ogólniaka”. Sportowym zmaganiom przyglądał się Prezydent Mariusz Chrzanowski.
Gratuluję zwycięstwa naszym zawodniczkom. Jestem dumny i cieszę się, że mamy w Łomży tak utalentowane dziewczyny. Większość z nich ogrywa się już w drugoligowym zespole. Jest więc na czym budować przyszłość tej dyscypliny sportu w naszym mieście – mówi włodarz grodu nad Narwią, który uczestniczył również w ceremonii dekoracji.
W finałowym turnieju wzięły udział 4 najlepsze ekipy rundy zasadniczej. Oprócz gospodyń zagrały jeszcze: IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, Zespół Szkół z Dąbrowy Białostockiej oraz Zespół Szkół z Siemiatycz. Młode łomżanki okazały się bezkonkurencyjne. Najpierw nie dały szans siemiatyczankom, wygrywając 29:7, zaś w finale pokonały 13:9 białostocki “ogólniak”. Podopieczne Stanisława Niedbały potwierdziły tym samym swoją dominację i z kompletem 11 zwycięstw bezapelacyjnie zwyciężyły w całych rozgrywkach. Zgodnie z regulaminem do klasyfikacji końcowej zaliczone zostały punkty z całego sezonu.
Zrealizowaliśmy plan w stu procentach –  nie kryje radości szkoleniowiec. – Przez całą ligę dziewczyny grały równo, wygrywały mecze, wiekszość z nich bardzo wysoko. Dzisiejszy finał pokazał, że dominujemy w województwie. Zawodniczki zaprezentowały dobrą organizację gry. Widać było też pewność w tym co robią. Jestem bardzo zadowolony – dodaje Niedbała.
Triumf w zawodach wojewódzkich nie oznacza końca treningów i ciężkiej pracy. W czerwcu odbędzie się bowiem ogólnopolski finał rozgrywek. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze, gdzie spotakają się najlepsze drużyny z kraju. Jeszcze do niedawna niemal pewne było, że imprezę zorganizuje Nowy Sącz. – Docierają do nas głosy, iż zawody w Małopolsce mogą zostać odwołane – wyjawia opiekun łomżanek. Jeżeli to się potwierdzi, to niewykluczone, iż w roli gospodarza wystąpi nasze miasto.

Wyniki:
Liceum Mistrzostwa Sportowego Łomża – ZS Siemiatycze 29:7
IV LO Białystok – ZS Dąbrowa Białostocka 18:10
mecz o 3. miejsce: ZS Dąbrowa Białostocka – ZS Siemiatycze 14:12
finał: Liceum Mistrzostwa Sportowego Łomża – ZS Dąbrowa Białostocka 13:9

Autor: admin1

Wyświetlenia: 494

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133