Na znak protestu zapalono znicze pod sądem w Łomży

20 lipca 2017 22:30 5 komentarzy

Chwilę przed godziną 21:00 przed Sądem Okręgowym w Łomży zebrała się grupka osób chcąca wyrazić swój sprzeciw przeciwko zmianom w sądownictwie forsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Takie protesty na dużo większą skalę odbywają się w całej Polsce. Najliczniejsze odbyły się w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, czy Krakowie. W Łomży zaczęło się dwa dni temu od najprawdopodobniej najmniejszego protestu w kraju, który opisaliśmy w artykule : “Najmniejszy protest w obronie sądów odbył się w Łomży?

Dzisiaj przed sądem na ul. Dwornej zgromadziło się kilkanaście osób, które głównie w milczeniu zapaliły znicze i świeczki na znak protestu.

Skończyłam prawo. Profesorowie tłumaczyli mi, że Konstytucja jest aktem najważniejszym i niepowtarzalnym. To co się dzieje obecnie w Sejmie jest zniewagą Konstytucji i łamaniem prawa. Chce wyrazić sprzeciw przeciwko autorytarnym zapędom Jarosława Kaczyńskiego. Zachęcam wszystkich, którzy myślą tak jak ja, żeby zaczęli mówić o tym głośno. Dzisiaj było nas pod sądem mało, ale  byliśmy i będziemy jeszcze nie raz – powiedziała nam jedna z uczestniczek spontanicznego zgromadzenia

Wprowadzane reformy sądownictwa są “odpowiedzią na oczekiwania Polaków” – mówiła w dzisiejszym orędziu premier Beata Szydło. Ogromnej liczbie Polaków zarówno w kraju jak i zagranicą to się nie podoba i mają odmienne zdanie, które zdecydowanie wyrażają.

Chce żyć w demokratycznym kraju. Nie mam zgody na to co się aktualnie dzieje. Nie wyobrażam sobie, że będziemy wszyscy pod wpływem tylko jednej osoby, która pretenduje do miana wszechwładcy Polski. Protestuje, bo chce sprzeciwić się temu co się dzieje. Niezawisłe sądy są nam bezwzględnie potrzebne. Nam Polakom. Nam jako obywatelom nie tylko Polski ale też i Unii Europejskiej. To co robi PiS i w jaki sposób jest żenujące – powiedziała nam kolejna uczestniczka protestu przed Sądem Okręgowym w Łomży

Przyszedłem wyrazić sprzeciw wobec łamania konstytucji przez rządzących, którzy podporządkowują sobie władzę sadownicza łamiąc trójpodział władzy będący fundamentem państwa prawa – mówił kolejny uczestnik

Aktualnie trwa posiedzenie senackiej komisji, która ma rozpatrzyć uchwaloną przez Sejm ustawę o Sądzie Najwyższym. “Ostatnią deską” ratunku dla zatrzymania zmian w sądownictwie jest veto Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uczestnicy dzisiejszego protestu w Łomży nie wykluczają, że z każdym dniem będzie ich więcej.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 2505

5 komentarzy

 • Ortograf says:

  Poza tym, że w pełni zgadzam się z przesłaniem zawartym w artykule, proponuję autorowi, by zapoznał się z zasadami polskiej pisowni.

 • aDAM says:

  https://www.youtube.com/watch?v=WSd1mKfeTqA popatzrcie sobie kogo bronic o co walczycie nalykaliscie sie czegos niezdrowego

 • obywatel says:

  Grupa wyznawców TVNu powraca .

 • Iskierka says:

  Moi rodzice byli prawnikami, ja jestem prawnikiem i moje dzieci będą prawnikami. Tacy jesteśmy zdolni. Tylko broń Boże nie każcie nam posiadać kasy fiskalnej. CZAS NA SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!

 • fx says:

  a nie prościej mieli świeczki hanukowe przynieść z domów?

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133