Nagrody festiwalu “Walizka” rozdane!

3 czerwca 2017 8:55 0 komentarzy

Za nami kolejna jubileuszowa “Walizka” czyli międzynarodowy konkurs teatralny, dzięki któremu o Łomży jest słyszy się w Polsce i na świecie. Dla  artystów to walka o nagrody, a mieszkańców wspaniałe wydarzenia kulturalne. Tegoroczna jubileuszowa XXX “Walizka” dobiegła końca, a przedstawienie “Opowieść o Wani i tajemnicach rosyjskiej duszy” zdobyło główną nagrodę. 

Jury wyraża radość z okazji jubileuszu trzydziestolecia Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, który jest nie tylko dowodem trwałości, ciągłości i wartości tego przedsięwzięcia, lecz także przykładem wzorcowej współpracy i przyjaźni instytucji kultury i Miasta Łomża. Przesyłamy więc dobre myśli tym wszystkim, którzy wymyślili, robili, robią i będą robić Festiwal Teatralny Walizka – czytamy w protokole z posiedzenia jury

Jury w składzie: Henryk Izydor Rogacki /przewodniczący/, Joanna Braun, Bożena Krystyna Sawicka, Slobodan Marković, Oleg Żugżda, postanowiło przyznać Grand Prix w wysokości 3.000,00 ufundowane przez Prezydenta Łomży oraz grawerton ufundowany przez Wojewodę Podlaskiego przedstawieniu „Opowieść o Wani i tajemnicach rosyjskiej duszy”  – Theatre Karlsson Haus.

Nagrodę w wysokości 2.000,00 ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz obraz ufundowany przez Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży otrzymuje Zahra Khyalisabri /Zahra Sabri/ za reżyserię przedstawienia „Count to One” Yase Tamam.

Nagrodę w wysokości 2.000,00 ufundowaną przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz obraz ufundowany przez Rektora Uczelni Jańskiego w Łomży otrzymuje Zahra Khyalisabri /Zahra Sabri/ za scenografię do przedstawienia „Count to One” Yase Tamam.

Nagrodę w wysokości 2.000,00 ufundowaną przez Starostę Powiatu Ziemskiego oraz obraz ufundowany przez Rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży otrzymuje Sønderling za muzykę do przedstawienia „Loving the alien” Cie. Freaks und Fremde.

Nagrodę aktorską w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Wójta Gminy Łomża otrzymuje Santa Didžus za rolę w spektaklu „Kasztanka” Latvia Puppet Theatre.

Nagrodę aktorską w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Wójta Gminy Łomża otrzymuje Mikhail Shelomentsev za rolę w spektaklu „Opowieść o Wani i tajemnicach rosyjskiej duszy” Theatre Karlsson Haus.

Nagrodę aktorską w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Łomży otrzymują Katarina Aulitisová i L’ubomir Piktor za role w spektaklu „Pies tułacz” Divadlo PIKI.

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 135

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133