Nauka poprzez zabawę w łomżyńskim Ratuszu

4 lipca 2017 7:13 0 komentarzy
Jeszcze tylko dzisiaj w holu Urzędu Miejskiego w Łomży można podziwiać i aktywnie uczestniczyć w interaktywnej wystawie “Eksperymentuj”, przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Wystawa skierowana jest do szerokiej grupy odbiorców. Tworzy ją kilkanaście eksponatów, obsługiwanych przez animatorów, którzy objaśnią zwiedzającym ich działanie. Projekt finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Przygotowaliśmy 15 interaktywnych eksponatów, dzięki którym możemy poznać tajniki ludzkiego ciała, zobaczyć złudzenia, jakim w zderzeniu z prawami fizyki ulega nasz umysł, ale też rozwiązać naukowe łamigłówki i eksperymentować – zaprasza Joanna Olejniczak z Centrum Nauki Kopernik. Projekt skierowany jest głównie do społeczności mniejszych miast. – Naszym Nauko-busem jeździmy w różne zakątki Polski. Chcemy, żeby każdy miał szansę poczuć “namiastkę nauki” i przekonać się, że może być ona świetną zabawą – dodaje koordynatorka projektu.

– Kiedy wspólnie z rodziną odwiedzałem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zapragnąłem, by dzieci z Łomży również miały szansę zobaczyć, jak wspaniale można bawić się poprzez naukę – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – To się udało i dziś mamy “kawałek” Centrum Nauki Kopernik u siebie. Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej okazji – dodaje gospodarz miastra.

Pierwszy dzień wystawy przyciągnął do Ratusza spore rzesze mieszkańców naszego miasta. Nie brakowało szczególnie tych najmłodszych, dla których jest to doskonała forma spędzania wolnego czasu oraz poznania tajników nauki. – Ta wszystko jest naprawdę ciekawe! Mogłam dzisiaj zobaczyć, jak wygląda wnętrze człowieka. Było to niesamowicie ekscytujące! – mówiła Kasia z Publicznego Gimnazjum nr 1. – Super pomysł! Nie byliśmy jeszcze w Centrum Nauki Kopernik, także dla nas jest to wyjątkowa gratka – dodawał pan Tomasz, którzy przyszedł ze swoimi dziećmi Anią i Maćkiem.

Źródło: Urząd Miasta Łomża

Tags:

Autor: admin1

Wyświetlenia: 308

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133