Nie chcą szkółki Legii w Łomży, ale nie ma alternatywy dla najmłodszych

21 maja 2017 20:51 1 komentarz

Tydzień temu na boisku Szkoły Podstawowej nr 10. w Łomży odbył się pierwszy trening Legia Soccer School. Od samego początku projekt podzielił środowiska piłkarskie, rodziców oraz kibiców. Dzisiaj trening najmłodszych odbył się na boisku bocznym  w tle transparentu “W ŁOMŻY TYLKO ŁKS”. O incydencie zostaliśmy poinformowani przez kilku rodziców, którzy przyszli na trening ze swoimi pociechami.

Byliśmy w szoku, gdy na ogrodzeniu zobaczyliśmy transparent i grających na boisku dorosłych mężczyzn, którzy uniemożliwili przeprowadzenie treningu naszym dzieciom – opowiada jeden z rodziców

Od samego początku Przemysław Chojnowski, jeden z inicjatorów powstania projektu w Łomży zaznaczał, że te treningi mają być dla dzieci przede wszystkim zabawą i poznawaniem piłki nożnej. Później dzieci miałyby trenować w Młodzieżowym Klubie Sportowym. Ostatecznie trening najmłodszych odbył się na boisku bocznym.

Nieoficjalnie możemy powiedzieć, że akcja nie miała na celu niszczenia dzieciom zabawy, ale zwrócenia uwagi, że dzieci są wykorzystywane w celowej polityce marketingowej Legii, której jedynym celem są zyski. Nie zrozumiałe jest również medialne promowanie tej szkółki podczas, gdy o sukcesach naszej młodzieży z MŁKS nie ma żadnych informacji lub są szczątkowe w lokalnych mediach – powiedział nam nieoficjalnie jeden z kibiców 

 

Opłata abonamentowa za udział w zajęciach  Legia Soccer School to koszt 120 zł. W ramach abonamentu uczestnicy oprócz zajęć dostają również zaproszenia na mecze piłkarskie Legii Warszawa oraz organizowane przez Klub eventy sportowe. Za treningi w MŁKS rodzice muszą zapłacić połowę tej sumy czyli 60 zł, dodatkowo rodzice nie muszą ponosić opłaty startowej, która w LSS wynosi 170 zł. i obejmuje ona komplet sportowy Małego Legionisty firmy adidas (koszulka, spodenki oraz getry lub skarpety).

Tak jak powiedział nam nieoficjalnie jeden z sympatyków MŁKS od lat Łomża broniła się przed tego typu szkółkami, a treningi najmłodszych przynoszą już efekty. Przypomnijmy, że ostatnio dwóch zawodników MŁKS zasiliło skład ŁKS 1926 Łomża.

Taka szkółka dla rodziców, których dzieci trenowały w MŁKS i przeniosły się do LSS może być fantastycznym porównaniem jak wyglądają treningi w naszym rodzimym klubie, gdzie trenerzy i cała baza sportowa pozwala na kształcenie młodzieży – powiedział nam anonimowo jeden z sympatyków MŁKS

Warto podkreślić, że w LSS treningi przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat, a w MŁKS treningi rozpoczynają się od lat 6.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 722

1 komentarz

 • Nie says:

  Dlaczego wszystkie portale latają na te durne treningi, a niema żadnych informacji o MŁKSie? Jakiś czas temu cudem znalazłem tabelę to byli na 2 miejscu i brakował im 1 pkt do pierwszego czyli mieli i może dalej mają duże szanse na CLJ, ale o tym niema informacji. Nikt nie ruszy czterech liter, nie wrzuci artykułu, to też dla chłopaków by był jakiś zastrzyk motywacji.
  “Byliśmy w szoku,gdy na ogrodzeniu zobaczyliśmy transparent” haha.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133