Nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na Starym Rynku

11 sierpnia 2016 15:46 2 komentarze

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski postanowił wygospodarować z parkingu na Starym Rynku dodatkowe dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Jest to jedno z udogodnień, o które zabiegała Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością, powołana w ubiegłym roku.

Z wnioskiem o nowe miejsca parkingowe na Starym Rynku dla osób niepełnosprawnych wystąpiła Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością. Wielokrotnie jej członkowie wspominali, że dostęp do ratusza, jak też do innych instytucji i przedsiębiorstw znajdujących się na starówce, jest dużą przeszkodą dla osób, które mają problem z poruszaniem się. Stąd też moja decyzja o wygospodarowaniu dwóch kopert – stwierdza Prezydent.

W rozmowie z przypadkowymi mieszkańcami korzystającymi z nowo powstałych kopert, Prezydent zapytał ich, co sądzą o pomyśle.

W pobliżu Starego Rynku brakowało miejsc dla osób niepełnosprawnych. Wielokrotnie sam musiałem rezygnować z załatwiania swoich spraw w lokalach położonych w pobliżu starówki, gdyż brakowało dla miejsca i musiałem wrócić do domu. Jest to bardzo dobra inicjatywa, która na pewno się sprawdzi – podkreślał korzystający z miejsca parkingowego mieszkaniec Łomży.

Swojego zadowolenia nie kryje przewodniczący Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością Paweł Karwowski. Jego zdaniem, pojawienie się kopert na pewno ułatwi osobom niepełnosprawnym poruszanie się po okolicach Starego Rynku

Jest duże zapotrzebowanie na takie miejsca, nie tylko w obrębie starówki, ale w całej Łomży. Cieszymy się, że Prezydent rozumie ten problem i znalazł dla niego takie rozwiązanie – podkreślił Karwowski.

Jedna z członkiń Rady Halina Sokołowska zaznacza, że w mieście jest jeszcze wiele rzeczy, które utrudniają życie niepełnosprawnym.

Musimy skupić się na niwelowaniu barier architektonicznych, takich jak wysokie krawężniki czy też zainstalowanie poręczy przy schodach m.in. na łomżyńskiej muszli koncertowej – tłumaczy Sokołowska.

Paweł Karwowski apeluje z kolei do mieszkańców, aby informowali go o wszelkich barierach architektonicznych i utrudnieniach w Łomży.

Jako rada społeczna działająca z inicjatywy Prezydenta, będziemy informować włodarza o wszystkich problemach, z którymi muszą borykać się niepełnosprawni na co dzień poruszający się po mieście – podsumował.

Kontakt: Paweł Karwowski, przewodniczący Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością, tel. 519 169 913.

Tags: ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 653

2 komentarze

 • wiechu says:

  Ocieplanie wizerunku pełną gębą. Niech ratusz nie myśli, że mieszkańcy zapomną o aferze smsowej.

 • Anka says:

  wiechu, ale jakiej aferze ? ahhahahah

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133