Nowe tereny sportowo – rekreacyjne na os. Perspektywa?

15 czerwca 2017 9:37 2 komentarze
Miasto Łomża jest w trakcie opracowywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo – wschodniej części miasta, położnej pomiędzy ulicami Sybiraków i Szosą do Mężenina. Opracowane w ubiegłym roku studium zagospodarowania przestrzennego przewiduje na tym terenie zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i jednorodzinną, przedzieloną systemem powiązań zieleni miejskiej wraz z punktami węzłowymi. Prezydent Mariusz Chrzanowski chce, aby znalazły się tam też tereny sportowo – rekreacyjne.

Grzegorz Daniluk z Urzędu Miasta informuje, że gospodarz Łomży zauważa, że w tej części miasta brakuje boisk, na których dzieci mogłyby aktywnie spędzać swój wolny czas.

Skate Park przy ul. Ks. Anny czy też boiska przy Szkole Podstawowej nr 10 są na tyle oddalone, że nie zabezpieczają tych potrzeb – informuje.

Łomża rozwija się w kierunku południowym i to tam znajdują się młode osiedla, na których powstają nowe bloki, w większości zamieszkane przez młode małżeństwa.

Odnotowujemy wzrost liczby urodzeń w tej części miasta, co szczególnie widać po przepełnionych placach zabaw. Za kilka lat te dzieci będą potrzebowały innych miejsc do spędzania czasu wolnego, dlatego już dziś trzeba podjąć działania, by na tym osiedlu w perspektywie 3-4 lat powstały obiekty sportowo – rekreacyjne – dodaje Prezydent.

Plan zagospodarowania tego terenu powinien być gotowy do końca 2018 roku, a już w czerwcu br. rozpoczną się szerokie konsultacje społeczne dotyczące jego założeń. To głównie głosy mieszkańców mają wskazać projektantowi, jakich rozwiązań oczekują mieszkańcy na tym terenie.

Nie tylko w tej części miasta władze Łomży planują rozwijać tereny sportowo – rekreacyjne. Cały czas rozbudowywany jest Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. W planach jest też budowa nadnarwiańskich bulwarów od obecnego ich zakończenia przy porcie do plaży miejskiej wraz z jej zagospodarowaniem. Oprócz tego robione są przymiarki pod zagospodarowanie terenu przy Łomżyczce pomiędzy mostami na ul. Wojska Polskiego i Browarnej. Wstępnie miałby tam powstać ciąg pieszo – rowerowo – wrotkowy wzbogacony o funkcje rekreacyjne.

Oczywiście nie wszystkie te założenia będziemy w stanie zrealizować w ciągu roku czy dwóch lat. Ale chcemy, by w miarę możliwości finansowych, w każdej części naszego miasta powstało miejsce dające możliwość aktywnego i fajnego spędzenia czasu wolnego – informuje zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki.

Tags:

Autor: admin1

Wyświetlenia: 942

2 komentarze

 • cyment says:

  dziwnym trafem w pobliżu podobno mieszka notabene pan prezydent

 • romanek says:

  to chyba dobrze ze cos tam zrobi!!! jak mieszka tzn widzi ze nie ma tam zadnego boiska.a dzieciaki szczelnie wypelniaja place zabaw.za kilka lat te dzieciaki nie beda potrzebowaly karuzeli tylko boisk.brawo prezydencie za perspektywiczne myslenie

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133