O włos od tragedii na Zawadzkiej | Drzewo na ulicy!

16 marca 2017 16:09 0 komentarzy

Trwający remont ulicy Zawadzkiej to problemy logistyczne i organizacyjne nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale również dla pracowników na placu budowy. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych jeden z naszych czytelników poinformował nas o niepokojącej sytuacji, mianowicie o drzewie, które przewróciło się na ulicę Zawadzką!

Przy okazji remontów ulicy, ubyło ziemi będącej fundamentem drzew znajdujących się wzdłuż chodnika na wysokości sklepu Kaufland. Problem w tym, że brak ziemi utworzył skarpę, na której osadzone są drzewa. Z relacji mieszkańców, z którymi udało nam się porozmawiać wynika, że drzewa są w ziemi “na słowo honoru”. Jedno z nich na skutek niezabezpieczenia i podmuchu wiatru, po prostu przewróciło się na drogę! W hipotetycznej sytuacji, gdyby spadło na samochód lub przechodnia- można byłoby mówić o tragedii. Drzewo bardzo szybko zostało usunięte z drogi, następnie pocięte na kawałki i wywiezione.

To jednak nie jest koniec historii. Kolejne drzewo, które znajduje się w ciągu chodnika również osadzone jest na “słowo honoru” i w każdej chwili może przewrócić się na chodnik oraz ulicę zagrażając kierowcom oraz pieszym.

Niestety do tej pory roślina nie została odpowiednio zabezpieczona przez pracowników budowy czy po prostu wycięte. Dlatego ostrzegamy wszystkich mieszkańców, aby w tym miejscu uważać i zachować ostrożność. 

Podczas porannej inspekcji budowy, zlokalizowano sytuację potencjalnie niebezpieczną, chwiejące się drzewo pod naporem wiatru. Zauważono również ,że grunt wokół drzewa jest zruszony, co świadczy o tym, że drzewa pochyla się w kierunku jezdni. Po zgłoszeniu tego dla Pani inspektor podjęto decyzję o wycince drzewa. W godzinach popołudniowych przystąpiono do usuwania w/w drzewa. Lecz w wyniku nagłego podmuchu wiatru, podczas gdy koparka jechała do usunięcia drzewa (była w odległości ok. 30m) drzewo upadło. Podczas padania drzewa na pobliskiej jedni przejeżdżał samochód, gałęzie uderzyły w auto. Auto nie zostało uszkodzone a osoba kierująca nie doznała uszczerbku na zdrowiu. Drzewo zostało natychmiast usunięte, a ruch udrożniony.

Przyczyna zagrożenia:

Pogoda (silny wiatr)

Podjęte działania prewencyjne:
Wzmożona kontrola pracy podczas trudnych warunków pogodowych.
Niezwłoczna wycinka drzewa.
Inspekcja istniejących drzew, zabezpieczenie korzeni i pnia warstwą ziemi.

Drugie drzewo, które zdaniem inspektora budowlanego nie stanowi zagrożenia, jutro zostanie wzmocnione. Zostaną obsypane korzenie – najpierw ziemia, później jeśli zajdzie potrzeba, kamienie.Prosimy mieszkańców by na bieżąco zgłaszali nam wszystkie problemy związane z pracami prowadzonymi przez UNIBEP – informuje Wojciech Jarmołowicz

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 1546

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133