Piesi w Łomży pod szczególnym nadzorem

23 maja 2017 10:23 1 komentarz

Łomżyńscy policjanci ruchu drogowego zwracają dziś szczególną uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi przypominają o używaniu odblasków po zmroku i podkreślają, że nawet najmniejszy taki element umieszczony w widocznym dla kierowców miejscu – ratuje życie!

Łomżyńscy policjanci od wczesnych godzin porannych prowadzą dziś działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzają, jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci apelują tym samym o rozwagę i ostrożność. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa i wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu – mogą zakończyć się poważnym w skutkach wypadkiem drogowym. Funkcjonariusze przypominają także niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia poza obszarem zabudowanym po zmroku elementów odblaskowych, a także zachęcają do korzystania z tych elementów również na terenie miasta. Podkreślają, że odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce podnosi widoczność pieszego, co znacząco poprawia jego bezpieczeństwo.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 280

1 komentarz

 • Marecki says:

  I co tylko dzisiaj? A może tak częściej by się przydało? Np. takie przejście z Prusa na Konstytucji przy taksówkach, niby są światła a dużo samochodów na “późnym” pomarańczowym lub na czerwonym tam przejeżdża, że o pieszych nie wspomnę którym stać i czekać się nie chce i przechodzą na czerwonym.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133