Plany na 600-lecie Łomży

15 czerwca 2017 10:28 0 komentarzy

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży mieliśmy się okazję dowiedzieć dużo o szczęściu dzięki wykładowi profesora Henryka Wnorowskiego – „Szczęście mieszkańców – sukcesem Łomży”.

Czy mieszkańcy Łomży są szczęśliwi, czy zadowoleni z tego gdzie mieszkają? Pewnie trudno to ocenić i zbadać. Dużo łatwiej sprawdzić stan przygotowań do obchodów 600-lecia Łomży. Większość uroczystej sesji była poświęcona właśnie skali przygotowań przez zastępce prezydenta Agnieszkę Muzyk.

Od przedszkoli, szkół po instytucje kultury oraz wszystkie funkcjonujące na terenie miasta będą włączać się aktywnie w świętowanie, które potrwa cały 2018 rok, zaczynając od Sylwestra. Jednak główne obchody odbędą się 15 – 17 czerwca.

Jak podkreślałą Agnieszka Muzyk to będzie podwójna rocznica bo również w przyszłym roku będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości więc siłą rzeczy wiele wydarzeń będzie się ze sobą zazębiac.

Podczas sesji zaprezentowane zostały przedstawienia, konkursy, wystawy, festyny, część filmu promocyjnego, murale, czy pomnik księcia Janusza I Mazowieckiego który nadał naszemu miastu prawa miejskie. To tylko część zaplanowanych na obchody wydarzeń, których na swojej prezentacji zastępca prezydenta miała niezliczoną ilość.

Wśród planów na 600-lecie są oczywiście tablice przy łomżyńskich zabytkach, pamiątkowe monety, znaczek i kartka pocztowa, czy pamiątkowe medaliony. Lada chwila ma zostać ogłoszony kolejny konkurs na logo 600-lecia. Patronat honorowy nad imprezą ma objąć Prezydent RP Andrzej Duda, a medialny Telewizja Publiczna.

Tags: ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 439

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133