Pociąg, miś Łomżatek, choinka i inne iluminacje znowu zaświecą w Łomży

8 listopada 2016 9:19 2 komentarze

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, jesteśmy po zmianie czasu, mamy za sobą pierwsze przymrozki, a Urząd Miejski szykuje się do rozświetlenia Łomży iluminacjami. W tym roku nie zabraknie niespodzianek. Jedną z nich będzie ośmiometrowy, rozświetlony dziesięcioma tysiącami kolorowych diod pociąg i świąteczna projekcja multimedialna wyświetlana na fasadzie Ratusza.

Jak informuje Grzegorz Daniluk z Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Łomży, tradycyjnie świetlne ozdoby zamontowane zostaną wzdłuż dróg i chodników, na głównych placach i skwerach. Wiadomo już również, jak prezentować się będzie centralny punkt miasta. Na Stary Rynek powróci znany z ubiegłego roku miś Łomżatek, dzierżawiony od firmy Multidekor jeszcze przez dwa lata. Zgodnie z umową firma przechowuje go poza sezonem i odpowiedzialna jest za jego ubezpieczenie. Po wykonaniu prac konserwacyjnych rozświetlony 2720 diodami eko-LED, trzymetrowy miś powróci na święta do  Łomży. Po za misiem, wrażenie na mieszkańcach ma robić wspomniany wcześniej pociąg.

To atrakcja dla dzieci i rodzin, którą zapewne docenią wszyscy wielbiciele  fotografii. Jak zapewnia producent, pociąg rozbłyśnie bowiem prawie 10000 kolorowych światełek, a do szerokich na prawie półtora metra wagonów będzie można swobodnie wsiąść. Są one na tyle duże, że zmieszczą się w nich nie tylko najmłodsi – informuje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

To jednak nie koniec, ponieważ na elewacji ratusza będzie można oglądać świąteczne projekcje.

Ta forma świątecznej iluminacji wykorzystana zostanie w naszym mieście po raz pierwszy. Dzięki współdziałaniu dwóch projektorów cała fasada Ratusza stanie się gigantycznym ekranem, na którym mieszkańcom miasta ukazywać się będą ruchome obrazy śnieżynek tworzące wrażenie spadających gwiazd i śniegu oraz dopełniające świąteczną scenerię Starego Rynku – opisuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Za projekt i wykonanie nowych iluminacji odpowiada firma Multidekor z Piastowa, która w swoim portfolio ma ponad osiemset realizacji dla miast i galerii handlowych w Polsce i za granicą. Nowe iluminacje będzie można oglądać od Mikołajek do końca stycznia.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 1049

2 komentarze

 • krzysztof says:

  Ile te igrzyska kosztują?

 • BL says:

  Bolka i Lolka niech zaświeci… gdzie ja mieszkam

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133