Podwyżki śmieci nie będzie!

28 grudnia 2016 12:52 0 komentarzy

Nie będzie podwyżki śmieci za wywóz śmieci. Miejscy radni nie wprowadzili pod obrady punktu dotyczącego wzrostu cen. Zabrakło jednego głosu. W dyskusji w sali konferencyjnej Ratusza uczestniczył również poseł Lech Antoni Kołakowski, który apelował do radnych o rozwagę.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta, wiceprezydent Andrzej Garlicki, naczelnik Andrzej Karwowski i prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami  Jan Perkowski starali się przekonać radnych do tego, że podwyżka opłat rzędu 20% -50 % za wywóz śmieci jest nie nieunikniona. Sama dyskusja była bardzo gorąca jednak nie przekonała radnych którzy nie zgodzili się na podwyżki. Za było tylko 6 radnych, 12 było przeciw 12, a 3 wstrzymało się od głosu.

Dzisiaj radni nie wprowadzili punktu dotyczącego wzrostu opłat pod obrady, tym samym o podwyżce śmieci nie może być mowy. Jeszcze przed głosowaniem głos zabrał poseł Lech Antoni Kołakowski.

Zwracam się do Pana prezydenta, do Wysokiej Rady o rozwagę w podnoszeniach cen odpadów. Jest to bardzo trudny problem, z którym samorządy w Polsce, jak również samorząd łomżyński muszą się zmierzyć, ale stałymi podwyżkami cen nie rozwiąże się. Oby nie stało się tak, że inne samorządy znajdą inne miejsce składowania, bo wówczas nie będzie mowy o kilkuprocentowej podwyżce, a nawet kilkuset procentowej. Bardzo proszę Pana prezydenta, administrację ratusza i radnych o pochylenie się nad tym ważnym problemem – mówił poseł

 

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 317

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133