Ponad 2,8 mln dofinansowania na inwestycje drogowe

9 czerwca 2017 14:59 0 komentarzy
Miasto Łomża otrzyma ponad 2,8 mln zł dofinansowania na rozbudowę Szosy Zambrowskiej i ul. Polowej w ramach “Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Tak wynika z opublikowanej na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego listy zakwalifikowanych wniosków. Całkowita wartość inwestycji to 6,5 mln zł.
Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż pierwotna lista obejmowała dofinansowanie o kwotę ponad 1,1 mln zł mniejszą. Otrzymane w ramach refundacji środki pozwolą nam na realizację kluczowych inwestycji drogowych w mieście – nie kryje radości Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Jak informuje Grzegorz Daniluk z Urzędu Miasta w Łomży zadanie jest w trakcie realizacji. Zakres prac obejmuje rozbudowę Szosy Zambrowskiej i ul. Polowej od ronda Lutosławskiego do ul. Wojska Polskiego, z wyłączeniem rond Hanki Bielickiej i skrzyżowania z Al. Legionów. Na odcinku prawie 1,2 km zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego, chodniki, ścieżki rowerowe, ciąg pieszo – rowerowy oraz nowe skrzyżowania. Zrealizowane zostaną także zatoki autobusowe, perony i wiaty przystankowe, odwodnienie, ogrodzenia ochronne, azyle dla pieszych i parking.

Realizowanych jest też szereg innych inwestycji drogowych. Trwa m.in. przebudowa Sikorskiego czy ulic na os. Maria. Na ukończeniu jest już także przebudowa ul. Zawadzkiej. Obecnie trwają tam prace porządkowe, ulica zostanie dopuszczona do ruchu w połowie czerwca.

Tags: ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 286

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133