Poseł Tyszkiewicz na Starym Rynku pyta co się stało z flagą UE?

17 maja 2017 14:58 2 komentarze

Temat usunięcia masztu na którym powiewa flaga Unii Europejskiej, który zniknął na czas obchodów święta Konstytucji 3 Maja powraca jak bumerang. Tym razem sprawą postanowił zająć się poseł Robert Tyszkiewicz, który wraz z radnym Maciejem Borysewiczem i grupą Młodych Demokratów z Łomży zorganizował spotkanie z dziennikarzami na Starym Rynku.

Jak tłumaczył poseł Tyszkiewicz do Łomży przyjechał dopiero teraz ponieważ chciał dać szanse włodarzowi oraz Policji na wytłumaczenie tej sprawy. Jednak do tej pory nikt nie odpowiedział na nurtujące wszystkich pytania, a sama sprawa jest zamiatana pod dywan. Jak mówił podczas spotkania sprawa odbiła się echem również zagranicą oraz w Euro Parlamencie.

Radny Maciej Borysewicz zapytał w prost, czy flaga wraz z masztem zniknie ze Starego Rynku również podczas obchodów 600lecia Łomży. Dodawał również, że miasto od lat pozyskuje pieniądze z Unii Europejskiej, dlatego tym bardziej nie rozumie tej sytuacji.

Poseł interweniuje i pyta o usunięcie masztu nie tylko Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego, ale również Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicza. O sprawie pisaliśmy między innymi w artykule: “Brak odpowiedzialnych za zniknięcie masztu z flagą UE?

Poseł postawił w krzyżowym ogniu pytań zarówno prezydenta Łomży i komendanta KWP, teraz czeka na odpowiedzi.

Pytania do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku:

1. Czy czynności związanie z demontażem masztu na czas uroczystości z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja oraz jego montażem po jej zakończeniu zostały wykonane przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku bądź na jej zlecenie?
2. Czy miał Pan wiedzę, iż na czas uroczystości 3 maja 2017 r. zostanie usunięty maszt z flagą Unii Europejskiej z placu, gdzie odbywały się uroczystości?
3. Czy nie uważa Pan za właściwe podjecie z urzędu dochodzenia w celu ustalenia czy nie doszło do złamania prawa poprzez usunięcie masztu z terenu gminy Łomża, bez wiedzy Prezydenta Miasta Łomża?
4. Czy po informacji Urzędu Miasta w Łomży o tym, iż to Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku usunęła maszt podjął Pan jakieś czynności wyjaśniające w ramach Komendy?
5. W przypadku gdyby informacje Urzędu Miasta w Łomży o działalności Komendy Wojewódzkiej Policji w kontekście usunięcia masztu były nieprawdziwe, czy kontaktował się Pan z Prezydentem Miasta Łomża w celu nierozpowszechniania i sprostowania tych nieprawdziwych informacji przez podległy mu Urząd?

Pytania do Prezydenta Miasta Łomża:

1. Czy czynności związanie z demontażem masztu na czas uroczystości z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja oraz jego montażem po jej zakończeniu, zostały wykonane przez pracowników jednostek podległych Prezydentowi Miasta Łomży?
2. Czy Pan Prezydent miał wiedze o tym, że na czas uroczystości w dniu 3 maja 2017 r. zostanie zdemontowany maszt z flagą Unii Europejskiej?
3. Jak wygląda procedura wyrażania zgody na czasowe usunięcie masztu z terenu Miasta Łomży i czy ta procedura w dniu 3 maja 2017 r. została zachowana?
4. Czy w związku z tym podjął Pan jakieś kroki mające na celu wyjaśnienie tej sytuacji?
5. Czy powiadomił Pan stosowne służby: Policję, Straż Miejską o fakcie usunięcia masztu z terenu gminy Łomża bez wiedzy Prezydenta Miasta Łomży
6. Czy Pana zdaniem nie doszło do przekroczenia uprawnień przez osoby, które dokonały usunięcia masztu bez wiedzy Prezydenta Miasta Łomży?
7. Czy Pana zdaniem nie doszło do niedopełnienia obowiązków przez urzędników Urzędu Miasta w Łomży, bądź strażników miejskich, którzy nie zapobiegli usunięciu masztu z terenu gminy Miasto Łomża bez wiedzy Prezydenta Miasta Łomży?
8. Co Pan czuł w dniu 3 maja 2017 r., kiedy spostrzegł Pan, iż brakuje jednego z masztów na terenie gminy, którą Pan jako Prezydent Miasta kieruje?
9. Czy ma Pan wiedzę jakimi przesłankami kierowano się wybierając masz z flagą Unii Europejskiej jako ten, który należy na czas uroczystości w dniu 3 maja 2017 r. usunąć?

Konferencja prasowa w sprawie usunięcia flagi Unii Europejskiej ze Starego Rynku w Łomży #TakDlaEuropy

Opublikowany przez Łomżyńska Platforma na 17 maja 2017

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 723

2 komentarze

 • romanek says:

  Tak dla Polski!!!!borysek az potrzebujesz pomocy z bieglostoju!!byles dzis w pracy?????poziom pytan adekwatny do tego co platfusy zrobily przez 8 lat

 • Beata z miasta says:

  bardzo dobre pytania, tylko mam wrażenie że poseł odpowiedzi na nie nie otrzyma

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133