Pośpiech zgubił urzędników? Parking dla niepełnosprawnych już jest!

8 czerwca 2017 18:42 5 komentarzy

Jeszcze we wtorek w artykule “Zabierają niepełnosprawnym, dają Posłowi…” pisaliśmy o sytuacji, w której zniknęło miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych ze Starego Rynku, na rzecz miejsc “Dla pracowników i interesantów Biura Poselskiego Lecha Kołakowskiego.”

Po ukazaniu się artykułu otrzymaliśmy wiele sygnałów od osób niepełnosprawnych, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Zdaniem czytelników było to działanie, które nigdy nie powinno się zdarzyć. We wtorek całą sytuacją zaskoczony był również Paweł Karwowski, przewodniczący Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością, który powiedział nam, że nikt w tej sprawie z nim się nie konsultował.

Dzisiaj Grzegorz Daniluk z Urzędu Miejskiego poinformował nas, że miejsce nie zostało zlikwidowane, a przeniesione.

Miejsce dla osób niepełnosprawnych nie zostało zlikwidowane, a jedynie przeniesione na parking wzdłuż Ratusza. Prezydent Mariusz Chrzanowski wygospodarował je z koperty przeznaczonej na pojazdy służbowe Urzędu Miejskiego. W ten sposób osoby z niepełnosprawnością będą miały lepszy i bliższy dostęp do bezpośredniego wejścia do budynku. W swoim wniosku poseł Lech Kołakowski zaproponował utworzenie miejsc parkingowych bezpośrednio przed biurem poselskim. Jednak ze względu na inne przeznaczenie tego terenu (m.in. działalność gastronomiczna) koperty wyznaczono w obecnej lokalizacji. Warto zaznaczyć, że kiedy Prezydent Mariusz Chrzanowski rozpoczynał kadencję było jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, obecnie są trzy takie miejsca. Dodatkowy parking jest również od strony ul. Zatylnej.

Sytuację postanowił również skomentować Paweł Karwowski  jednak nie nam, a pracownikowi Ratusza i ją prezentujemy poniżej:

“Wyrażam swoje ubolewanie iż przekaz medialny poszedł w tym kierunku. Z informacji, które dotarły do mnie z mediów wynikało, że Prezydent zlikwidował jedno miejsce dla osób z niepełnosprawnością na rzecz posła Kołakowskiego. Nie poinformowano mnie o tym, że postanowiono przenieść miejsce parkingowe bliżej Ratusza. Koncepcja stworzenia parkingu wzdłuż Urzędu Miejskiego była wielokrotnie poruszana podczas spotkań zarządu rady z Prezydentem. Jestem zadowolony z natychmiastowej reakcji Prezydenta, który prośbę osób niepełnosprawnych tak szybko wcielił w życie”.

Informacje przekazywane przez media były jak najbardziej prawdziwe, ponieważ nikt nie informował wcześniej o planach przeniesienia tego miejsca. Koperty i znak informujący o miejscach dla interesantów biura poselskiego zostały zamontowane we wtorek, a przeniesione miejsce dla osób niepełnosprawnych pojawiło się dopiero dzisiaj.

Jak informuje nas Grzegorz Daniluk, osoby z niepełnosprawnością zwracały uwagę, że miejsca, które zostały wygospodarowane dla nich w ubiegłym roku przez Prezydenta powodują pewne utrudnienia. Praktycznie, aby dostać się do Ratusza osoby te musiały dodatkowo przejść przez jezdnię. W związku z tym apelowały o utworzenie parkingu bliżej budynku Urzędu Miejskiego. Prezydent zadecydował o pozostawieniu jednego miejsca w poprzedniej lokalizacji oraz utworzeniu dodatkowego, umiejscowionego wzdłuż budynku magistratu. W jego ocenie takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne.

Z pewnością nie byłoby takiej sytuacji, gdyby planowana jak się okazuje od dłuższego czasu przez urzędników zamiana miejsc miała odwrotny bieg. Naszym zdaniem najpierw należało przenieść miejsce pod ratusz, a potem wyznaczyć miejsca dla interesantów i pracowników biura poselskiego. Mile widziane byłoby również poinformowanie mieszkańców, w tym głównych zainteresowanych, za pośrednictwem mediów o planowanych, finalnie dobrych i praktycznych działań, jak to przy różnego rodzaju inicjatywach bywa.  Problemu i oburzenia wśród mieszkańców Łomży, mediów i przede wszystkim grupy niepełnosprawnych na pewno by nie było.

Fot. Urząd Miasta Łomża

Tags: ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 977

5 komentarzy

 • obywatel says:

  Teraz wystarczy tych miejsc dla niepełnosprawnych czy może teraz jest ich z dużo . 🙂

 • Inwalida says:

  Dobry text

 • romanek says:

  brawo dla prezydenta ze oddal miejsca przeznaczonego dla niego na rzecz osob niepelnosprawnych brawo@!)!

 • Marcinos says:

  romanek – ty jesteś tak głupi czy tak ciemny, że nie widzisz prostych faktów. Musieli coś wymyślić to wymyślili przeniesienie miejsca hehe. Kolejna sprawa która ośmiesza nasze miasto

 • romanek says:

  brawo prezydent oddal swoje miejsce!!!!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133