“Precz z kaczorem” pod Sądem Okręgowym w Łomży

25 lipca 2017 7:40 6 komentarzy

Wczoraj rano Prezydent RP Andrzej Duda zdecydował o złożeniu weta do ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. W swoim porannym przemówieniu podkreślał, że Progurator Generalny nigdy nie miał żadnego nadzoru nad Sądem Najwyższy. Prezydent mówił również o tym, że Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej deklarowało reformę sądów, ale nie Sądu Najwyższego.

Cała Polska przez kilkanaście godzin zastanawiała się co będzie dalej. To był bardzo gorący wieczór zarówno w Polsce jak i w Łomży. W godzinach wieczornych prezydent Andrzej Duda oraz premier Beata Szydło wygłosili orędzia do polaków.

Dzisiejsze weto pana prezydenta spowolniło prace nad reformą – mówiła do rodaków premier Beata Szydło

Jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej podkreślałem, że prezydent Rzeczpospolitej dwóm wielkim bytom powinien służyć. Powinien służyć polskiemu narodowi narodowi i powinien służyć polskiemu państwu – mówił w orędziu Andrzej Duda.

W czasie dwóch przemówień najważniejszych osób w państwie, w wielu miastach w Polsce gromadzili się ludzie chcący dalej.

Dziękuję, że uwierzyliście, że najważniejsza jest konstytucja i trójpodział władzy. Udało nam się, a właściwie wam – powiedziała I prezes Sądu Najwyższego podczas przemówienia na placu Krasińskich Małgorzata Gersdorf,

 

Tags: , , , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 722

6 komentarzy

 • WOJTEK says:

  Więcej ludzi znajdziecie o tej porze w barze pod gruszą:) paru lokalnych działaczy PO się zebrało i wielkie zgromadzenie:)

 • sky says:

  Żal mi tych …. co stoją. Na pewno mają w tym swoje interesy lub rodziny.
  Oby “Kasta” sędziów w końcu się skończyła. Obłowili się już i tak wystarczająco.
  A jak się plują, że będą musieli ujawniać soje majątki – ciekawe dlaczego? Ha ha ha boją się….

 • obywatel says:

  Ci ludzie mają tak niski poziom inteligencji że protestują “w tak dużej grupie” kiedy im pan Borysewicz każe.. Należy im zabrać emerytury to może trochę by zmądrzeli. Pewnie połowa nawet nie wie za czym protestuje.
  Pozdrawiam czytelników 🙂

 • Radosława says:

  Czytam komentarze i żal mi ich autorów. Poza atakiem na zebranych przed sądem, żadnych argumentów. Tymczasem nawet prezydent Andrzej Duda doszedł do wniosku, że dwie z trzech ustaw, o które spór się toczy, są niezgodne z Konstytucją. Trzecia oddaje sądy w ręce polityków. Jeśli Państwo liczycie na to, że te ustawy zmniejszą kolejki, usprawnią procedowanie, zapewnią sprawiedliwsze wyroki, wyeliminują nadużycia, mylicie się bardzo i pewnie na własnej skórze szybko się przekonacie, że zmiany nie służą Waszemu interesowi. Rozumiem, że tradycyjnie mamy zaufanie do tego, co słyszymy w radiu i telewizji. Wydaje mi się jednak, że wobec tak dużej polaryzacji stanowisk, warto słuchać też mediów drugiej strony i wyrabiać sobie własne zdanie.

  • obywatel says:

   Witam.Ja ‘słucham’ dwóch stron tego konfliktu i ma własne zdanie na ten temat. Czasami można napisać to co się myśli o danej sytuacji .Zawsze jest w tym trochę prawdy.Polecam poczyta co piszą na stronie ‘pikio’ (tylko nie czytaj tam komentarzy pod artykułami bo oszalejesz ).
   Pozdrawiam 🙂

 • fx says:

  a to nie przypadkiem krewni i znajomi sędziów?

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133