Raport z konsultacji ws. Straży Miejskiej

13 lutego 2017 13:46 0 komentarzy

Od dłuższego czasu władze Łomży stają przed problemem dalszego funkcjonowania Straży Miejskiej w Łomży. Do Prezydenta Miasta na temat pracy tej jednostki wpływało od mieszkańców wiele, głównie negatywnych opinii. Ostatecznie Mariusz Chrzanowski zdecydował się przeprowadzić w tej sprawie konsultacje społeczne, z których raport prezentujemy w załączniku.

Nim doszło do konsultacji społecznych, zainteresowani mieszkańcy mogli przesyłać swoje opinie na temat funkcjonowania Straży Miejskiej w Łomży na adres mailowy Ratusza. Na tej podstawie, oraz opinii, które Prezydent otrzymywał od mieszkańców podczas różnego rodzaju spotkań, podjęta została decyzja o złożeniu do Rady Miejskiej projektu uchwały w sprawie zasięgnięcia opinii Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej. Radni projekt uchwały zaopiniowali negatywnie i ostatecznie nie trafił on na sesję. Dlatego Prezydent zdecydował się przeprowadzić szerokie konsultacje społeczne. Trwały one w dniach od 10 do 30 stycznia br. W ich trakcie mieszkańcy mogli wypełnić ankietę dotyczącą Straży Miejskiej w Łomży. Odbyło się także otwarte spotkanie dla mieszkańców z udziałem ekspertów z zakresu bezpieczeństwa. Swoje opinie na temat dalszego funkcjonowania formacji w naszym mieście mogły wyrazić również rady społeczne oraz rady osiedli. Na tej podstawie sporządzony został raport, który w całości prezentujemy poniżej w załącznikach do pobrania.

W sprawach kluczowych dla miasta bardzo istotne jest, by decyzja była konsultowana z mieszkańcami. Z przebiegu konsultacji, dyskusji z radnymi oraz mieszkańcami widzę, że potrzebne są zmiany. W najbliższym czasie przedstawię swoją propozycję dotyczącą nowych rozwiązań odnoście funkcjonowania Straży Miejskiej w Łomży – zapowiada Prezydent Mariusz Chrzanowski.

Cały raport można przeczytać na >> TUTAJ <<

Tags:

Autor: admin1

Wyświetlenia: 299

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133