Rozpoczęły się Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

26 czerwca 2017 7:39 0 komentarzy
– Ogromnie cieszę się, że przez najbliższe dni będziemy mieli w Łomży o wiele więcej bijących patriotycznie polskich serc – mówiła zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk do uczestników rozpoczynających się Igrzysk Polonijnych Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. – To jest miasto bardzo patriotyczne, ale dzięki waszej obecności będzie tu jeszcze więcej radości z tego, że jest się Polakiem – podkreślała. Do czwartku prawie sześciuset młodych sportowców z Białorusi, Estonii, Litwy, Ukrainy, Irlandii oraz Polski będzie rywalizowało na łomżyńskich obiektach w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Uroczystość rozpoczynającą mistrzostwa, która odbyła się w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego, uświetniły występy artystyczne przedstawicieli poszczególnych krajów biorących udział w igrzyskach.

Zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk nie kryła radości z tego, że uczestnicy Igrzysk Polonijnych, pomimo różnych losów historycznych, na patriotyzmie budują swoje funkcjonowanie, o czym jej zdaniem świadczy ich obecność na tej imprezie. – Korzystajcie nie tylko z atrakcji sportowych, ale popatrzcie na Łomżę jako piękne 600-letnie miasto, które ma wiele do zaoferowania również w innych aspektach – mówiła.

Obecny na uroczystym otwarciu Igrzysk Polonijnych minister Henryk Kowalczyk, Przewodniczący Krajowej Rady Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” podkreślał, że poza sportową rywalizacją najważniejsze jest, aby młodzież wywiozła z tych igrzysk piękne wspomnienia. – Byście po powrocie do swoich krajów wspominali Polskę jak najlepiej i opowiadali o tej pięknej i wspaniałej atmosferze swoim koleżankom i kolegom. Życzę dobrej zabawy, wielu radości z rywalizacji sportowej i zawiązania przyjaźni, które będą trwały przez następne lata – mówił Henryk Kowalczyk, przekazując również życzenia od Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Bonisławski życzył uczestnikom startującym w Łomży, by starczyło im sił i determinacji, aby kiedyś wziąć udział w Światowych Igrzyskach Polonijnych. – Za kilkanaście dni taka impreza odbędzie się w Toruniu. Głęboko wierzę, że kiedyś i Łomża będzie gościła jej uczestników – mówił Dariusz Bonisławski  dodając, że dotychczasowe igrzyska młodzieżowe wspaniale organizowane i pięknie przygotowywane świadczą o tym, że w Łomży jest ogromny potencjał, który można wykorzystać. Zastępca Prezydenta Łomży od razu zadeklarowała, że władze miasta postarają się zrobić wszystko, aby spełnić oczekiwania związane z organizacją dorosłych igrzysk polonijnych. Dariusz Bonisławski zaprosił również Agnieszkę Muzyk i prezes łomżyńskiego oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Hankę Gałązkę do Torunia, by symbolicznie połączyły zawody polonijnej młodzieży szkolnej z dorosłą olimpiadą polonijną. Natomiast uczestnikom odbywającej się w naszym mieście imprezy życzył, by nigdy nie przestawali kochać Polski.

Hanna Gałązka, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Odział Łomża, będącego głównym organizatorem Igrzysk Polonijnych Młodzieży Szkolnej w Łomży dziękowała wszystkim, dzięki którym mogą się one odbyć. Młodzieży życzyła radosnego, przyjemnego i wspaniałego pobytu w Łomży oraz Polsce. – Życzę jak najlepszych sukcesów sportowych, byście stąd wynieśli dużo radości z takiej sportowej, zdrowej rywalizacji – mówiła Hanna Gałązka.

Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły honorowym patronatem objęli: Henryk Kowalczyk – Przewodniczący Krajowej Rady Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki RP, Anna Maria Anders – Senator RP, Bernadeta Krynicka – Poseł RP, Dariusz Bonisławski – Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Mariusz Chrzanowski – Prezydent Łomży.

 

Tags:

Autor: admin1

Wyświetlenia: 221

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133