“Seniorada” odwołana

5 października 2016 7:28 0 komentarzy

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi zmianie uległ termin obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora. „Seniorada” odbędzie się w piątek 14 października 2016r. w godz. 12.00-16.00 na Starym Rynku w Łomży, a nie jak było to pierwotnie planowane 6 października. Organizatorami wydarzenia są Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów.

———————

Ma łączyć pokolenia i sprawić, że w czwartkowe popołudnie seniorzy spędzą ten czas razem. Mowa o organizowanej po raz kolejny “Seniorada”, która odbędzie się już jutro na Starym Rynku w Łomży od godziny 12:00 do 16:00.

Na seniorów czekać będzie wiele atrakcji, wśród nich zabawa muzyczna przy występach Trio Akord, Senior-Vity oraz Michała Sawickiego i Arkadiusza Korytkowskiego. W programie zaplanowano również porady dietetyka, warsztaty makijażu i naukę zumby. Będzie można zmierzyć sobie ciśnienie krwi i puls oraz wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Nie zabraknie ciepłego poczęstunku.

Ogólnopolska Rada Obchodów Roku Seniorów, w liście otwartym z 24 lutego 1999 roku, zwróciła się z apelem „o podejmowanie działań w środowiskach lokalnych, które przyniosą pomoc i radość Seniorom, a także pozwolą im aktywnie włączyć się w życie innych pokoleń”. Opracowano ogólnopolskie kalendarium Obchodów oraz wybrano hasła “patronujące” kwartałom: I kwartał roku – Dodawać lat do życia; II i III kwartały – Dodawać zdrowia do życia; IV kwartał – Ku międzypokoleniowej solidarności. Z tej okazji 1 października 1999 roku, w Pile zainaugurowano Międzynarodowe Spotkanie Seniorów, które odbywa się do chwili obecne.

Mamy nadzieję, że w czwartkowe popołudnie pogoda dopisze i impreza będzie mogła odbyć się bez przeszkód.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 210

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133