Sezon na niewybuchy otwarty! 3 znaleziono w okolicy Łomży

27 marca 2017 12:43 0 komentarzy

W pobliżu miejscowości Szablak znaleziono granat moździerzowy, a przy miejscowości Mikołajki – pocisk artyleryjski. O niebezpiecznych znaleziskach pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej w niedzielę powiadomieni zostali łomżyńscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli teren do przyjazdu wojskowych saperów. Policjanci apelują – każdy kto natrafi na takie znalezisko powinien niezwłocznie powiadomić Policję i pod żadnym pozorem nie dotykać tego typu przedmiotów.

Wczoraj dyżurny łomżyńskiej policji poinformowany został o dwóch niewybuchach znalezionych na terenie powiatu łomżyńskiego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że w pobliżu drogi leśnej przy miejscowości Szablak znajdował się pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej granat moździerzowy. Natomiast w pobliżu miejscowości Mikołajki, na polu uprawnym ujawniony został pochodzący z tego samego okresu pocisk artyleryjski. Miejsca te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy do czasu przyjazdu żołnierzy z Orzysza, którzy wywieźli niewybuchy – informuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży asp. Ewelina Szlesińska

Co zrobić jeśli natrafisz na niewybuch?

Znalezionych niewybuchów nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić. W przypadku znalezienia takich przedmiotów trzeba natychmiast powiadomić policję, która potwierdzi, czy jest to rzeczywiście niewybuch, a następnie funkcjonariusze powiadomią specjalistyczny patrol saperski i zabezpieczą miejsce znalezienia do czasu ich przybycia.

Jakie informacje trzeba przekazać policjantom?

Powiadamiając funkcjonariuszy istotne jest, aby przekazać im wiedzę na temat:

– miejsca odnalezienia niewybuchu,

– znalezionego przedmiotu – opisać słownie co widzimy, uwzględniając ilość i wielkość znaleziska

– danych personalnych osoby zgłaszającej.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 426

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133