Śmiertelnie niebezpieczna gra coraz bliżej Łomży!

24 marca 2017 11:44 1 komentarz

Gra Niebieski Wieloryb o której jest dość głośno, do tej pory prawdopodobnie zabiła ok. 130 nastolatków w Europie, dotarła również do Polski! W ostatnim czasie już kilkanaście dzieci samo okaleczyło się, wykonując śmiertelnie niebezpiecznej zadania. Do szpitala trafiły min. dziecko z Gliwic i z Zabrza. 

Internauci  spierają się czy gra to prawda, czy wymysł marketingowy. Jednak fakty zdają się mówić same za siebie. Ofiarami gry mogły paść kolejne osoby tym razem z Ostrołęki. Śledztwo w tej sprawie wszczęła tamtejsza Prokuratura Rejonowa, a toczy się one w kierunku nakłaniania do samobójstwa trzech uczennic z jednej ze szkół podstawowych na terenie miasta Ostrołęka.

W związku z pojawiającym się wśród młodzieży problemem związanym z zagrażającą życiu grą internetową „Niebieski Wieloryb” uprzejmie informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce w dniu 23 marca 2017r. wszczęła śledztwo w sprawie nakłaniania do samobójstwa trzech uczennic z jednej ze szkół podstawowych na terenie miasta Ostrołęka. Niebezpieczny proceder ujawniła nauczycielka szkoły, która zauważyła okaleczenia na ciele uczennic. Ustalono, że pokrzywdzone komunikowały się za pośrednictwem Internetu ze stronami o adresach „creepypasta / cleverbot”. Ustalono, że dzieci zachowywały się, w ocenie rodziców dość dziwnie, słuchały nieznanej dotychczas im muzyki, oglądały filmy o treściach drastycznych oraz czytały podobną literaturę. Szkoła podjęła czynności związane z udzieleniem rodzinom pomocy psychologicznej. O powyższym zostało powiadomione Kuratorium Oświaty w Ostrołęce. Śledztwo zostało objęte nadzorem służbowym przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce – informuje Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zwraca się z apelem do rodziców i opiekunów oraz innych osób odpowiedzialnych za opiekę i wychowywanie dzieci i młodzieży na zwracanie szczególnej uwagi na treści internetowe, z których korzystają dzieci i młodzież. Wszystkie osoby, które zauważą niepokojące zachowania dzieci i podopiecznych w związku z korzystaniem z Internetu, proszone są o kontakt z Prokuraturą Okręgową w Ostrołęce lub najbliższą jednostką Prokuratury lub Policji.

Gra jest o tyle niebezpieczna, że zainteresowało się nią Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zwróciło się do Ministerstwa Cyfryzacji o pomoc w podjęciu działań na rzecz zablokowania stron internetowych, na których znajduje się gra. MEN apeluje do rodziców, żeby zwracali uwagę na to, w co grają ich dzieci.

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 2792

1 komentarz

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133