Święto lekkiej atletyki w Łomży

9 czerwca 2017 8:37 0 komentarzy
To było prawdziwe święto “królowej sportu” w Łomży. Na stadionie miejskim przy ul. Zjazd odbył się IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny “Prefbet Śniadowo” Łomża. W zawodach wzięło udział około 300 sportowców z różnych stron świata. Gwiazdą imprezy był Konrad Bukowiecki, halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą.

Była to czwarta edycja imprezy, która w tym roku zorganizowana została z wielkim rozmachem. Wydarzenie zbiegło się bowiem z dwoma jubileuszami: 25-leciem istnienia firmy Prefbet Śniadowo oraz 18-leciem powstania LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. W jego organizację włączyło się także Miasto Łomża, przeznaczając środki w wysokości 10 tys. zł. Prezydent Mariusz Chrzanowski nie ukrywa, że warto inwestować w promocję poprzez sport. – Coraz więcej imprez sportowych organizowanych jest w Łomży, i to tych na najwyższym poziomie. Ten mityng powoli już na stałe wpisuje się do kalendarza łomżyńskich wydarzeń. Przyjechało do nas wielu znanych zawodników. Jest to na pewno duża promocja naszego miasta i atrakcja dla mieszkańców. Mam nadzieję, że ta impreza z roku na rok będzie coraz większa – powiedział gospodarz miasta, dokonując oficjalnego jej otwarcia.

Zawody miały charakter międzynarodowy i ściągnęły do Łomży ok. 300 lekkoatletów, którzy rywalizowali w 18 konkurencjach. W większości z nich zwyciężali faworyci. Finał 100 m kobiet najszybciej pobiegła zawodniczka UKS “19” Bojary Białystok Klaudia Konopko. Reprezentantka kraju oraz złota medalistka mistrzostw Polski w sztafecie 4×100 nie była do końca zadowolona z uzyskanego rezultatu. – Wiatr trochę namieszał, a w sprincie jak jest przeciwny wiatr to nie ma dobrego biegania i nie da się uzyskać wartościowych wyników – tłumaczyła chwilę po przekroczeniu linii mety. W tym sezonie biegałam już poniżej 12 sekund, więc ten wynik nie jest zadowalający. – Cieszę się jednak, że tutaj wystartowałam i myślę, że będzie coraz lepiej – dodała białostocka sprinterka.

Chyba najwięcej emocji dostarczyły zawody w pchnięciu kulą. Ta konkurencja była mocno obsadzona. Do Łomży przyjechał m.in. halowy mistrz Europy Konrad Bukowiecki. Pochodzący ze Szczytna kulomiot zwyciężył bez większych problemów. – Wynik nie jest może powalający, ale cieszę się ze startu. Jestem trochę zmęczony, bo to jest już mój trzeci występ w ciągu sześciu dni – mówił złoty medalista ME z Belgradu.  Zawody potraktował bardziej jako jednostkę treningową. – Bardzo lubię Łomżę, startowałem tu już wcześniej. Wybraliśmy z trenerem taką drogę. Równie dobrze mogłem dzisiaj potrenować w Szczytnie. Wychodzę jednak z założenia, że najgorszy start w zawodach daje więcej niż najlepszy trening – tłumaczył. W rywalizacji kobiet na drugim stopniu podium stanęła Beata Trzonkowska z Prefbetu Śniadowo Łomża. Młodzieżowa wicemistrzyni Polski z ubiegłego roku nie była do końca zadowolona z wyniku 13,93 m. Jeszcze kilka dni temu startowała w Pile podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS, gdzie pchnęła swoją “życiówkę” na odległość 14,10 m. – Nie był to mój najlepszy start. Po ostatnich zawodach nie do końca jeszcze się zregenerowałam – powiedziała. Łomżyńska impreza była dla Trzonkowskiej kolejnym etapem przygotowań do zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Suwałkach.

Na zakończenie mityngu odbył się bieg na 5000 m mężczyzn. Zwyciężył Hiszpan Daniel Mateo Angulo. Tuż za nim z rekordem życiowym uplasował się były mistrz Europy w biegach przełajowych Szymon Kulka, który formalnie jest już zawodnikiem Prefbetu. – Biegło się ciężko, wynik mógłby być jeszcze lepszy. Jest jednak “życiówka” i nie ma co narzekać. Nie był to jego koronny dystans, gdyż zazwyczaj biega na 10000 m i półmaratony.

W zawodach nie zabrakło innych reprezentantów Prefbetu. Drugą lokatę w biegu na 600 m (U-16) zajęła Karolina Dzwonkowska, kilku lekkoatletów poprawiło swoje rekordy życiowe m.in. Przemysław Dąbrowski (5000 m), Grzegorz Sokołowski (400 m). – Z powodu problemów zdrowotnych nie wszyscy mogli wystartować. Jednak ci co przystąpili do rywalizacji zaprezentowali się bardzo dobrze i można być zadowolonym z ich występów – ocenia Andrzej Korytkowski, prezes i trener Prefbetu Śniadowo Łomża, a właściwie człowiek instytucja łomżyńskiej lekkiej atletyki.

Tuż po zawodach Korytkowski w kilku zdaniach podsumował sportowe wydarzenie. – Impreza na pewno bardzo udana. Poziom zawodów był naprawdę wysoki. Nad Narew zjechało wielu znakomitych lekkoatletów z całego świata. Padło kilka rekordów życiowych. W świat idzie przekaz, że w Łomży dzieje się coś fajnego.

Wyniki IV Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego “Prefbet Śniadowo” Łomża znajdują się na stronie www.domtel-sport.pl.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 264

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133