Turnus rehabilitacyjny dla ŚDS – pomóżmy spełnić marzenia!

15 lipca 2017 9:45 0 komentarzy

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kownatach potrzebują wsparcia od ludzi dobrej woli. W ośrodku znajduje się kilkadziesiąt wspaniałych osób, którym wiele ludzi pragnie pomóc w zrealizowaniu ich marzeń. Największym z nich jest wyjazd na turnus rehabilitacyjny.

Od prawie 3 lat pracownicy, wolontariusze jak i sami podopieczni usiłują zebrać z własnych środków pieniądze na wyjazd – jednak ze względów typu „zawsze coś” nie udaje im się to – powiedziała nam jedna z inicjatorek akcji na portalu społecznościowym

W ośrodku znajduje się siostra Marty, dlatego bez wahania włączyła się w pomoc. Powoli pracownicy oraz wolontariusze zaczynają tracić nadzieję, że kiedykolwiek uda im się zebrać środki na taki wyjazd. Celem uczestnictwa w turnusie jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników. Jest to wspaniała forma rehabilitacji połączonej jednocześnie z wypoczynkiem. W ośrodku znajduje się około 40 osób, a koszt turnusu dla jednej to około 600 zł. Liczy się każda złotówka. Akcja prowadzona jest na portalu zrzutka.pl

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kownatach jest:
~ jednostką organizacyjną pomocy społecznej pobytu dziennego o zasięgu ponad lokalnym, obejmującym głównie teren powiatu łomżyńskiego, prowadzoną przez Stowarzyszenie Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Łomży, na zlecenie Starosty Łomżyńskiego.
~ ogniwem oparcia społecznego dla osób mających poważne trudności w życiu codziennym, wymagających pomocy i opieki niezbędnej do życia, której same te osoby ani ich rodziny nie mogą zapewnić wykorzystując własne środki, możliwości i uprawnienia.
~ instytucją, której podstawowym zadaniem jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności uczestników, niezbędnych do możliwie jak najbardziej samodzielnego życia.
~ miejscem pięknym, dobrze wyposażonym i zorganizowanym, gdzie pracownicy i uczestnicy tworzą terapeutyczną grupę środowiskowej samopomocy.

 

 

 

Tags: ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 330

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133